Letní Letná 2013

Letní Letná 2013
Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla LETNÍ LETNÁ se již potřetí před hlavní srpnovou částí v Praze vydá v červnu a červenci do regionů – do Olomouce (od 20. do 23. června v areálu Korunní pevnůstky) a Lipna nad Vltavou (od 30. června do 6. července). Hlavní část v Praze proběhne od 18. srpna do 3. září - již jako 10. ročník.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Festival Letní Letná se v červnu a červenci vydá na cesty do Olomouce a na Lipno

Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná se již potřetí před hlavní srpnovou částí v Praze vydá v červnu a červenci do regionů – do Olomouce a Lipna nad Vltavou. „Z Letní Letné se v obou místech již stává tradice, kterou si obyvatelé i turisté velmi oblíbili. Vedle českých souborů se snažíme nabízet i zajímavá zahraniční jména z oblasti nového cirkusu,“ uvádí ředitel festivalu Jiří Turek. V Olomouci Letní Letná proběhne od 20. do 23. června v areálu Korunní pevnůstky, v Lipně nad Vltavou pak na centrálním parkovišti od 30. června do 6. července.

Na obou místech vyroste pestrobarevné cirkusové městečkocelodenním programem pro malé i velké návštěvníkydětskými představeními, pohádkami, večerními zahraničními soubory pro dospělé, s fotoateliérem Le Petit Cheval herečky Vandy Hybnerové, výtvarnými a cirkusovými dílnami i barem V letní poloze.

Návštěvníci v Olomouci a na Lipně se mohou těšit například na francouzský soubor My!Laika, který v  bláznivém představení nazvaném Popcorne Machine míchá do výbušného a zábavného koktejlu absurdních situací vzdušnou akrobacii, žonglování, akrobacii na trapéze a na kole, hru s loutkou i živou hudbu. Jak sami členové tvrdí: „Inspirací se stali Frank Zappa, Jacky Chan, Kurt Schwitters a kapela The Ramones. Výsledkem je rychlá koláž bizarních a zábavných situací, které spojují cirkus a bohatou fantazii… a i na ten popcorn dojde!

Do obou měst přijede také divoká bejbypanková partička Kašpárek v rohlíku s novou koncertní šou Kašpárek na valníku.V pojízdné kleci zahrají své největší hitovky za jízdy i ve statickém provedení. Součástí koncertu je krmení a drezůra muzikantů,“ láká na oblíbený soubor Jiří Turek.

Přes den malí i velcí návštěvníci uvidí několikrát denně dětská představení – zahrají například Divadlo Koňmo, Vojta Vrtek, Teátr Víti Marčíka, Buchty a loutky, Dřevěné divadlo, Bilbo Compagnie, Divadlo Kaká, Loutkové divadlo Já to jsem, bublinář Václav Strasser nebo Divadlo Antonína Novotného.

Návštěvníky v Olomouci pozve každý den vždy od 18 hodin na nezvyklý vizuální zážitek interaktivní projekt Cirkus LeVitare. „Jde o průlet moderním žonglováním, v němž je všechno v pohybu. Produkce jsou v rukou, nohou i hlavách zkušených performerů a propojují tanec, žongláž, akrobacii i mluvené slovo. LeVitare budou vašimi průvodci tam, kde se zdá, že gravitace přestala platit,“ uvádí Jiří Turek.

Večerní představení v Lipně nad Vltavou nabídnou soubory (bra)Tři v tricku s představením Plovárna, Teátr Víti MarčíkaRobinsonem a Buchty a loutky s představením Barbarella Reloaded na motivy slavného sci-fi filmu z 60. let s neodolatelnou Jane Fonda. Představení Plovárna je volně inspirováno novelou Rozmarné léto Vladislava Vančury. Poetiku tohoto autora soubor (bra)Tři v tricku převádí s lehkostí a jemnou groteskou do pohybové humoresky, v níž využívá cirkusových disciplín – žonglování, provazochodectví a párové akrobacie. Teátr Víti Marčíka rozehrává Robinsona Crusoe jako představení plné nejen krkolomných kousků, dramatických okamžiků a humoru, ale také zamyšlení nad samotou člověka, přátelstvím a smyslem všeho dění.

Vstup do městečka bude ZDARMA, dětská představení budou stát 50 Kč, večerní česká 130 Kč, My! Laika pak 290 Kč. Festival také nabízí zvýhodněné balíčky na dětská a večerní představení.

Hlavní pražská část festivalu Letní Letná, který letos slaví desáté výročí, proběhne od 18. srpna do 3. září na tradičním místě v Letenských sadech. První potvrzenými zahraničními soubory jsou mistři vzdušné akrobacie Les Colporteurs a soubory v rámci projektu Lacrimae - Cirkus Cirkör ze Švédska, Cahin-Caha z Francie a Cirk La Putyka z České republiky. Vstupenky na představení těchto souborů jsou také již v prodeji.

Generálním partnerem Letní Letné na cestách je Lipánek.

Kde:

  • Letenská pláň, , PRAHA

Web: http://www.letniletna.cz/2013/

Fotky a videa

Facebook