Odysea / Compagnie Irina Brook

Odysea / Compagnie Irina Brook

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Pražský divadelní festival německého jazyka 2017

Různá místa v Praze

19.11.201701.12.2017

Caveman

Různá místa v České republice

26.11.201708.02.2018

Nejznámější hrdinové řecké mytologie v energickém rytmu rapu. Čtyři herci, prázdný prostor a magie divadla. Troufalá verze slavného Homérova eposu v podání světoznámé režisérky Iriny Brook a jejího divadelního souboru.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

ODYSSEA

Nejznámější hrdinové řecké mytologie v energickém rytmu rapu. Čtyři herci, prázdný prostor a magie divadla. Troufalá verze slavného Homérova eposu v podání světoznámé režisérky Iriny Brook a jejího divadelního souboru.

Režie: Irina Brook, adaptace: Irina Brook, Jean-Claude Carrière, scéna a kostýmy: Noëlle Ginefri ve spolupráci s Magali Perrin-Toinin a Gérard Carrier, světelná režie: Arnaud Jung, zvuková režie: Julien Vallespi, Thomas Boizet, české titulky: Lucie Němečková; hrají: Renato Giuliani, Ysmahane Yaqini, Raphael Leguillon, Tony Mpoudja.

Zvoní, poslední diváci se usazují, začíná hodina literatury. Profesor probírá látku, hovoří o proslulém eposu o Odysseovi. Ale jeho studenti, Ysmahane, Nestor a Tony se nudí a vyrušují. Nedbají napomínání a nakonec profesora svážou a zmocní se výkladu. Pokračují ve vyprávění po svém, v rytmu rapu! Od této chvíle se diváci, profesor i žáci přenesou pomocí fantazie na loď jednoho z nejslavnějších hrdinů řeckých bájí a spolu s Odysseem zažívají během jeho putování nejznámější dobrodružství: setkají se se svůdnými Lótofágy, vyzrají na jednookého kyklopa Polyféma, odolají zpěvu Sirén, neubrání se kouzlům Kirké, která námořníky promění ve vepře a zdrží Odyssea na jeho cestě...

Jedna herečka a tři herci jsou zároveň vypravěči, protagonisty i svědky a postupně se „převtělují“ do pětadvaceti rolí. Mezi nimi najdeme známé mýtické hrdiny jako je Odysseus, jeho žena Penelopa a syn Télemachos, posel bohů Hermés, který jezdí na koloběžce, Poseidón, ale jsou mezi nimi také hipíci Lótofágové Cindy a Bobby, originální Tiramisus, Bifidus, Shakespearus... sice poněkud pochybné, leč fantastické existence!

Irina Brook dokáže prostřednictvím invenční čtveřice kosmopolitních herců a pomocí divadelní magie stvořit v prázdném prostoru v podstatě z ničeho nekonečný vesmír. K tomu jí Homérova předloha skýtá skvělé příležitosti. Inscenaci ocení především mladistvé publikum bez ohledu na věk.

Facebook