Cantos

Cantos

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Pražský divadelní festival německého jazyka 2017

Různá místa v Praze

19.11.201701.12.2017

Charleyova teta

Divadlo na Jezerce, Praha 4

21.11.201730.01.2018

CANTOS — Ezra Pound

Představení trvá 1 hodinu 20 minut bez přestávky

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Rámec inscenace tvoří ústav pro choromyslné delikventy, do kterého byl E. Pound po válce „odstraněn“. Rozžívají se zde nejsilnější části jeho básnických zpěvů v konfrontaci s jeho kritickými ekonomickými analýzami. Dobré hospodaření je totiž síla umožňující kulturní život společnosti.

Americký básník a spisovatel Ezra Pound chtěl ve svých Cantos stvořit nový epos lidstva, chtěl „napsat ráj“. Zabýval se ekonomickými teoriemi, silou peněz a nepokrytě se vyjadřoval k lichvě (usuře) i lidské chamtivosti. Jaký má být dobrý hospodář? Cesta od já k obecnému polis. Po 2. světové válce byl Ezra Pound obviněn z vlastizrady a několik měsíců vězněn v kleci na přímém slunci s knihou Konfucia, kterou četl stále dokola, aby přežil.

Čínská Cantos a ABC ekonomie přeložila pro Divadlo Na zábradlí poprvé do češtiny Anna Kareninová.

Obsazení a více informací o představení zde

Fotky a videa

Facebook