Šílená krev / Ballhaus Naunynstraße

Šílená krev / Ballhaus Naunynstraße

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Bez předsudků

18.10. zrušené představení

Divadlo Kalich, Praha 1

22.01.201818.04.2018

Divadlo Kalich

Divadlo Kalich, Praha 1

22.01.201803.06.2018

Nová scéna ve spolupráci s Goethe-Institutem Praha přiváží 5. března senzaci berlínské nezávislé scény, soubor Ballhaus Naunynstraße s vysoce ceněnou inscenací Šílená krev (Verrücktes Blut).
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

ŠÍLENÁ KREV V PRAZE

Nová scéna ve spolupráci s Goethe-Institutem Praha přiváží 5. března senzaci berlínské nezávislé scény, soubor Ballhaus Naunynstraße s vysoce ceněnou inscenací Šílená krev (Verrücktes Blut).

Inscenace nezávislého berlínského souboru se stala v roce 2011 v Německu divadelní událostí. Příběh učitelky multietnické rebelující třídy, která zabaví jednomu ze studentů zbraň, a udělá ze svých sígrovských žáků rukojmí, byl oceněn mj. i pozváním na nejprestižnější německou divadelní přehlídku - berlínské Theatertreffen. 

Text vznikl volně podle francouzského filmu Den sukní (La Journée de la Jupe, scénář a režie: Jean-Paul Lilienfeld)v rámci festivalu Ruhrtriennale v koprodukci s berlínským Ballhaus Naunynstraße. Hra vpadla na podzim 2010 dorozvášněné, leč absurdní debaty, již rozpoutal politik Sarrazin – turecká menšina v Německu se údajně nedá geneticky „upravit“, aby z ní byli řádní, pracovití a úspěšní občané. Autoři vycházejí z této debaty a dohánějí ji ad absurdum do černě vtipné, jízlivé inscenace. Režisér tureckého původu a německý dramaturg si vzali na mušku především hloupost všech zobecňujících „pravd“ jak o Turcích, tak o Němcích, nikdo nezůstane ušetřen – vznikla tak drsná komedie o rasových předsudcích a o spolužití různých etnických skupin v Evropě.

Režie: Nurkan Erpulat, scéna a kostýmy: Magda Willi, světelný design: Hans Leser, hudební nastudování: TobiasSchwencke, dramaturgie: Jens Hillje; hrají: Sesede Terziyan, Nora Abdel-Maksoud, Hassan Akkouch, TamerArslan,Murat Dikenci, Pınar Erincin, Adrian Saidi, Paul Wollin.

Pražské uvedení inscenace Šílená krev pořádají: Nová scéna ND a Goethe-Institut

Facebook