Kolonie

Kolonie

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Prachy!!!

Divadlo Palace, Praha

20.01.201830.04.2018

Parfém v podezření

Divadlo Radka Brzobohatého, Praha 1

20.01.201819.02.2018

„Osvobodili jsme se v životním stylu, kulturně, zbývá se osvobodit ekonomicky.“ Revue o paměti s živou hudbou. Příběh osady Buďánka.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

KOLONIE - Lucie Ferenzová
„Osvobodili jsme se v životním stylu, kulturně, zbývá se osvobodit ekonomicky.“

Revue o paměti s živou hudbou. Příběh osady Buďánka.
 
Osoby a obsazení
Jindřiška Křivánková – Anna
Magdaléna Sidonová - Sestra
Marie Spurná - Matka
Kristina Maděričová - Elka
Ladislav Hampl - Princ
Ondřej Veselý - Fízl

Hudebníci
Jana Kozubková
Jiří Pletánek
Roman Zach

Inscenační tým
Dramaturgie: Ivana Slámová
Scéna a kostýmy: Jana Hauskrechtová
Hudba: Roman Zach
Scénář a režie: Lucie Ferenzová


Tématem inscenace je paměť a všechny její schopnosti vybavovat si, zpřítomňovat a tradovat příběh; stejně tak jako vůle zapomínat či účelově měnit minulost. A stejně jako i paměť funguje jako palimpsest, setkáváme se v inscenaci s několika rovinami vyprávění. Jednou linií jsou vzpomínky na rabovaní a permanentní nátlak tajné policie, další rovinou jsou zážitky dětí prožívajících tato léta po svém v tajemných zákoutích vesnické zeleně, dále je to současnost a tlak úřadů a developerů ne nepodobných snahám předrevolučním; to vše skrze jednu rodinu v jednom domě, který má jako poslední v Buďánkách střechu. V nejzazším významu je Kolonie o síle vytrvat v boji o domov, a to i v případě, že jde o boj předem prohraný a jeho realizací je v současnosti pouze vize do budoucna.

Buďánka jsou součástí pražských Košíř, přesněji leží na hranici Košíř a Smíchova. Původně je to dělnická kolonie z 19. století, kterou založili lidé přicházející do Prahy za prací. Od sedmdesátých let zde působil pražský disent a underground. Už od šedesátých let dvacátého století se jedná o asanační pásmo, tehdejším režimem označené jako ostuda dělnického bydlení. Přesto se jedná o ojedinělou architektonickou památku, vesnici ve městě, která dnes však už téměř zchátrala. Převážně z nevůle a lhostejnosti úředníků, díky rozporům mezi památkáři a městskou částí Praha 5 a kvůli nevyjasněným vlastnickým právům zde stojí poslední obývaný domek.

Inscenace má dvě části, první je revue s živou hudbou; druhá je dokumentace materiálů před i porevolučního boje za záchranu této památky v podání majitelky posledního obydleného domu Anežky Hradilkové a jejích hostů.

S použitím textu Grahama Greena a Sváti Karáska a vzpomínek pamětníků, obyvatel Buďánek.

video: http://youtu.be/04NpxrqU-Tk

Facebook