Mariusz Szczygieł: Gottland NDM

Mariusz Szczygieł: Gottland NDM

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Pražský divadelní festival německého jazyka 2017

Různá místa v Praze

19.11.201701.12.2017

Charleyova teta

Divadlo na Jezerce, Praha 4

21.11.201730.01.2018

Gottland je nejen království jistého popového zpěváka v Jevanech, ale také kniha reportáží polského novináře Mariusze Szczygieła, která je celá o Češích a České republice.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

GOTTLAND

Baarová, Baťa, Gott, Kubišová, Švec, Vondráčková, Procházka a mnozí další to divoce rozjedou. Kdo neskáče, není Čech! Moderní české dějiny očima polského novináře v divadelní adaptaci známého knižního bestselleru.

Gottland je nejen království jistého popového zpěváka v Jevanech, ale také kniha reportáží polského novináře Mariusze Szczygieła, která je celá o Češích a České republice. V Polsku se stala ihned stala bestsellerem a nejinak tomu bylo u nás o rok později. Szczygieł sbíral materiál pro své reportáže několik let. Češi pro něj zdaleka nejsou jen národem Švejků, zbabělců a pivních remcalů. Autor se ve strhujících reportážích věnuje množství osobností: obuvníku Baťovi, sochaři Švecovi (autorovi Stalinova pomníku v Praze), triu Golden Kids (Kubišová, Neckář, Vondráčková), spisovateli Eduardovi Kirchbergerovi alias Karlu Fabiánovi, herečce Baarové, lékařce a političce Moserové (která ošetřovala Jana Palacha) a dalším. Na pozadí jejich pohnutých osudů vyplouvá na povrch lehký obraz české povahy. Je to pohled jednou ironický, jindy humorný, často tragikomický, vždy však chápavý. Nezatížen tím, co si o sobě myslí sami Češi, dokázal autor nalézt množství překvapivých podrobností a souvislostí, které nám dosud zůstávaly skryty.

Režie, hudba: Jan Mikulášek, scénář: Marek Pivovar a Jan Mikulášek, scéna a kostýmy: Marek Cpin; hrají: Anna Cónová, Alexandra Gasnárková, Marie Logojdová, Gabriela Mikulková, Daniela Kupčíková, Tomáš Jirman, Vladimír Čapka, Petr Houska, David Viktora, Miroslav Rataj, František Večeřa, Jiří Sedláček, Marcel Školout, Pavel Liška a další.

Facebook