Král Lear

Král Lear

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Garderobiér

Divadlo Bez zábradlí, Praha 1

20.01.201817.02.2018

Parfém v podezření

Divadlo Radka Brzobohatého, Praha 1

20.01.201819.02.2018

Činohra - William Shakespeare, režie Jan Nebeský

Délka představení: 2 hodiny 15 minut

Doporučujeme od 15ti let.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Shakespeare??? Shakespeare!!! Tragédie krále, který nedokáže rozpoznat skutečnou lásku. Král Lear, moudrý a ctěný muž na cestě k šílenství. Tragédie dcery, která příliš milovala svého otce. Tragédie země, v níž intriky připravují vládce o rozum. Velká slova a pošetilá gesta mnohdy nejdou vzít zpět. Osud bývá nemilosrdný, sarkastický i krutý, jako lidé, kteří jej vytvářejí. Pohádkový příběh pozvedl alžbětinský génius do velkého dramatu. Jedinečný režisér Jan Nebeský s nezaměnitelným scénickým rukopisem a nekonformním pohledem na velká témata znovu hostem Národního divadla.

Provokativní přístup ke klasice. Groteskní puzzle. Inscenace, která se vymyká všemu, co můžete na jevišti Národního divadla vidět. Lear plný zuřivosti a běsu. Ale i zpívající rock and roll. Operní árie střídá rap či country. 

Podobenství o pýše, pošetilosti rozumu, likvidaci lidské důstojnosti, chaosu světa, cestě ke smrti. Lidé končící v plynových komorách. Lhostejnost nad lidským údělem. Jen pro silné povahy. Doporučujeme od 15 let.

 

Obsazení a více informací o představení zde

Inscenace získala druhé místo v anketě Divadelních novin INSCENACE ROKU 2011.

Fotograf inscenace: Bohdan Holomíček

 

Fotky a videa

Facebook