Stella

Stella

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Bez předsudků

18.10. zrušené představení

Divadlo Kalich, Praha 1

22.01.201818.04.2018

Divadlo Kalich

Divadlo Kalich, Praha 1

22.01.201803.06.2018

hosté - Astorka Korzo '90
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

„Pouta manželství jsou tak těžká, že musí dát dohromady dva, aby je unesli… někdy i tři.“
(Alexander Dumas, ml.)

Divadelní hru Stella napsal Goethe několik let po Utrpení mladého Werthera; a stejně jako v tomto románu i ve Stelle se vyrovnával s milostnými peripetiemi svého života. Vznik hry spadá do období, kdy řešil svůj nešťastný vztah se snoubenkou Lili Schönemannovou a dozvěděl se o düsseldorfském kolegovi, který žil se dvěma ženami, i o bigamii kolegy básníka Gottfrieda Augusta Bürgera. Goethe se inspiroval také skutečným příběhem rytíře von Gleichen, který je na svém náhrobním kameni v erfurtské katedrále zobrazený se dvěma ženami. Podle legendy se rytíř při křižáckých výpravách zamiloval do sultánovy dcery, která ho vysvobodila ze zajetí a utekla s ním do Durynska. Svůj malý problém vyřešil žádostí, které Svatá stolice vyhověla, tudíž svůj nevšední svazek legitimizoval. I Martin Luther, přestože nerad, dal podobné povolení jednomu z knížat, která ho podporovala. A v Goethově době bylo mnoho panovníků a "mocných", kteří vedli dvojí život veřejně. Ale hovořit o tom veřejně... se nesmělo.

Marta Sládečková, Zuzana Konečná a Ady Hajdu obdrželi za ztvárnění svých rolí v této inscenaci prémie Literárního fondu za rok 2010.

Facebook