Orestek

Orestek

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Terasa

Divadlo Bez zábradlí, Praha 1

20.12.2017

Funny Girl

Studio DVA divadlo, Praha 1

18.11.201709.06.2018

Variace na antické krveprolití rodu Atreovců.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Nejděsivější z myšlenek na smrt je ta, že nakonec nezůstane ve vesmíru žádná zející díra na místě, kde jsem byl kdysi já.

Variace na antické krveprolití rodu Atreovců.

Orestes s Elektrou zabili svou matku. Uprostřed muk svědomí, šest dní po matkovraždě, útočí erýnie, ženy psooké. Město žádá trest. Orestes se jako zoufalý odvážlivec mezi šílenstvím a posledním fenomenálním činem svého života vrací do svého dětství, kdy byl Orestkem. A jako správný desperát má jedinou touhu – když zemřít, tak aspoň s pořádným ohlasem a slávou. Příběh dětí bez otců, které mají temnotu v krvi. Hra o nutnosti přijmout osud přes veškerou revoltu.

"V antickém divadle je prý počátek toho našeho současného evropského. Líbí se mi, že tehdy se s tím autoři „nepárali“ a nastolili základní problém rozporu jedince a světa. Až později se na to začaly nabalovat nánosy psychologií a motivací – vrcholem jsou pak stovky současných moderních her o frustracích sekretářek a jejich manažerů. Takových her je dnes dost, tak proč se nevrátit na počátek a nezabývat se těmi nejzákladnějšími principy." Přečtěte si celý rozhovor Jana Friče a Lucie Ferenzové.

Osoby a obsazení
Ivan Lupták - Orestes
Natálie Řehořová - Elektra
Gabriela PyšnáPylades
Miloslav Mejzlík - Agamemnon
Kristina Maděričová - Klytaimestra
Miloslav MejzlíkMenelaos
Ladislav Hampl - Helena, Aigistos
Natália Drabiščáková - Hermiona

Dramaturgie Lucie Ferenzová, Ivana Slámová
Scéna a kostýmy Matěj Sýkora
Režie Jan Frič 

Facebook