České divadlo 2011: Na miskách vah

České divadlo 2011: Na miskách vah

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Funny Girl

Studio DVA divadlo, Praha 1

18.11.201709.06.2018

Pražský divadelní festival německého jazyka 2017

Různá místa v Praze

19.11.201701.12.2017

Ronald Harwood v podání Moravského divadla Olomouc
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Otázka viny a talentu v inscenaci s živým orchestrem. Britský dramatik zasadil do Američany obsazeného Berlína v roce 1946 příběh sporu mezi geniálním dirigentem Wilhelmem Furtwänglerem a múzami nedotčeným americkým vyšetřovatelem. Strhující drama o o právu soudit bližní, lásce k umění i osobní zodpovědnosti.

Lze na jednu misku vah položit koncentrační tábory a na druhou tóninu b moll? Wilhelm Furtwängler politiku a hudbu odděloval, hudba pro něj začínala tam, kde vše ostatní rezignovalo. Vedoucí Berlínské filharmonie a tvůrce novodobé interpretační tradice Wagnerových děl zůstal za druhé světové války v Německu a stal se nástrojem nacistické propagandy. Třebaže britský dramatik Ronald Harwood (1934) podrobil poctivé rešerši dostupné dokumenty, nezapřel svou chuť fabulovat a příběhu z Američany oobsazeného Berlína roku 1946 dodal obecnou platnost. Hra se v originále jmenuje Taking Sides, řekněme „zaujmout stanovisko“, což napovídá, že konečným arbitrem sporu mezi geniálním dirigentem a múzami nedotčeným americkým vyšetřovatelem bude divák sám.

Režie: Michael Tarant, scéna a kostýmy: Klára Vágnerová, dirigent: Miloslav Oswald/Tomáš Hanák; hrají: Josef Vrána, Josef Bartoň, Tereza Richterová/Klára Klepáčková, Naděžda Chroboková, Ivan Dejmal, Petr Kubes, Jakub Rousek a další.

Součástí večer je také slavnostní udílení Cen Českého divadla.

Facebook