Večer tříkrálový

Večer tříkrálový

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

1984 aneb Velký bratr tě sleduje!

Divadlo Radka Brzobohatého, Praha 1

24.01.2018

Celebrity

Studio DVA divadlo, Praha 1

24.01.201814.04.2018

Na jeviště Divadla Na Jezerce zavítal poprvé William Shakespeare a jeho Večer tříkrálový.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Zábavná a teskná hra, plná vtipu, touhy a lásky.

Režie se ujal Jan Hrušínský, který v minulosti v této komedii sám několikrát hrál (1981 Ondřej Třasořitka, 1996 Malvolio).
V hlavních rolích hrají Bára Kodetová, Radek Holub, Kristýna Hrušínská, Miluše Šplechtová, Zdeněk Maryška, Zdeněk Hruška, Martin Sitta, Michal Slaný nebo Tomáš Petřík, Václav Jílek, Lukáš Langmajer, Tereza Němcová, Hana Marie Maroušková, Eliška a Veronika Zemánkovy.
Zkoušet se na Jezerce začalo 1. září, premiéra se konala 26. října 2010.

„Shakespeare přetrval staletí a je aktuální i dnes,“ vyznává se ze svého obdivu k velkému dramatikovi ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský. „Moje úprava hry je razantní, co do zkrácení textu, nikoliv co do obsahu a smyslu“ říká. „Snažil jsem se, aby představení působilo svižně a lehce. Mým cílem bylo vyvážit humor a smutek, který z Večera tříkrálového dělá jeden z nejhezčích dramatických textů, jaké znám."
Důležitou roli v naší inscenaci má hudba Jana Kučery a Christopha Willibalda Glucka. Příběh se na Jezerce hraje tak, jak jej Shakespeare napsal - v alžbětinské době. „To samo o sobě lze považovat málem za objevné, protože Shakespeare se nyní hrává převážně v kulisách současných nebo bývá transformován do 19. století, což autor jeho velikosti, podle mého názoru, nemá zapotřebí“ doplňuje Hrušínský. Ve stejném duchu je vytvářena i scéna, jejímž autorem je Ivo Žídek, i kostýmy Vladislavy Sittové.

Za úžasného autora označuje Shakespeara také Bára Kodetová. „Říká se, že shakespearovská komedie musí být zároveň velkým dramatem, musí mít temperament, tempo i nadhled. A právě takové je nastudování Večera tříkrálového v režii Honzy Hrušínského“ uvádí herečka, která ztělesňuje hraběnku Olivii, a dodává, že příliš civilně pojaté shakespearovské hry ji nudí. „Hraji ženu, která je odtažitá vůči mužům, utápí se ve smutku, ale pak ztratí hlavu a začne naplno žít. Tato komedie ukazuje, že člověk může najít lásku v každém věku,“ charakterizuje svoji roli Kodetová.

Radek Holub si poprvé zahrál v Shakespearovi již na DAMU. Na Jezerce vystupuje v roli správce Malvolia. O své roli říká: "Malvolio je zapšklý a krutý puritán, podlézavý člověk bez humoru, sluha, který je směšný pro svoji neschopnost odstupu a nadhledu."

„Tahle komedie má cosi z Čechova“, říká překladatel Martin Hilský, „pod tím komediálním povrchem je zřetelný smutek, je to komedie lomená, se spodním tahem ironie. Olivie po celou hru odmítá tři nápadníky (Orsina, pana Ondřeje, samozřejmě Malvolia), ji samotnou odmítne Viola-Cesario, pan Říhal zavrhne v závěru dosti nadrsno pana Ondřeje a zesměšnění Malvolia. Končí málem šílenstvím a takovým ponížením, že z něho v samém závěru vzejde nenávist až za hrob Jediné nekomplikované milování ve hře je mezi Sebastianem a Olivií, která ho ovšem má za Cesaria. Rovněž Orsino pokládá Violu za Cesaria, což jsou všechno nádherné ironické kontrpunkty. Večer tříkrálový je večerem záměn, bloudění, bolesti a téměř tragikomických nedorozumění. A právě proto je to jedna z nejkrásnějších komedií vůbec.“

Fotky a videa

Facebook