Sonáta pro lžíci

Sonáta pro lžíci

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Funny Girl

Studio DVA divadlo, Praha 1

26.01.201809.06.2018

Pražský divadelní festival německého jazyka 2017

Různá místa v Praze

19.11.201701.12.2017

DVĚ ŽENY ● DVA ŽIVOTY ● DVĚ ŠANCE
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

DVĚ ŽENY ● DVA ŽIVOTY ● DVĚ ŠANCE

Hra SONÁTA PRO LŽÍCI popisuje setkání dvou žen po mnoha letech. Jejich konfrontace – mnohdy humorné, někdy svárlivé – reprezentují střetnutí dvou epoch (minulé a současné), dvou světů (australského a britského) a dvou společenských postojů (zdravého selského rozumu a aristokratické nadřazenosti).

U příležitosti padesátého výročí konce druhé světové války natáčí australská televize dokumentární pořad, který zachycuje výpovědi bývalých ženských vězňů ze smutně proslulého japonského zajateckého tábora. Jedná se o ženy, které byly před půl stoletím zrazeny všemi – britskou vládou, australskými úřady a japonskou armádou. Do studia jsou pozvány dvě z nich – Bridie, která pracovala za války v Singapuru jako vojenská sestra, a Sheila, která byla v době japonské invaze britskou civilistkou a školačkou.

Během hry se odvíjejí dva paralelní příběhy: jeden z minulosti, ve kterém neosobní informace o veřejných událostech před mnoha lety nabývají lidského rozměru díky příběhu a osobní výpovědi dvou zúčastněných žen, které si během války – navzdory hrůzám okolo – zachovaly lidskost, pospolitost a smysl pro humor. Druhý, téměř detektivní příběh ze současnosti, se týká nepochopitelného odloučení obou žen, které se nestýkaly padesát let, i když je zřejmé, že si byly během společného pobytu v lágru blízké „na život a na smrt“.

Režie: Kateřina Iváková
Hrají: Jiřina Jirásková, Dana Syslová, Aleš Cibulka

Česká premiéra

 

Facebook