Dobrodružství

Dobrodružství

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Pražský divadelní festival německého jazyka 2017

Různá místa v Praze

19.11.201701.12.2017

407 gramů z Bohumila Hrabala

Divadlo v Dlouhé, Praha 1

20.11.2017

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Klasik maďarské literatury se do povědomí českých čtenářů dostal poměrně pozdě, teprve v posledních deseti letech, ale snad o to silněji jeho literatura zarezonovala se zdejší čtenářskou obcí. Během krátké doby se stal Márai kultovním autorem; jeho dílo plní nejen regály knihkupectví a knihoven, ale objevuje se i na jevištích a ve filmové podobě. Filmová práva na jeho slavný román Svíce dohořívají koupil Miloš Forman, pro divadlo ho adaptoval významný anglický dramatik Hampton. Máraiova divadelní hra Dobrodružství, kterou Městská divadla pražská uvedla v české premiéře, má všechny znaky jeho vrcholných literárních děl, založených na hluboké analýze citů a myšlenek, na neobyčejné schopnosti krok za krokem mapovat i ta nejkřehčí a nejtajnější zákoutí lidského nitra. Drama tří protagonistů vypadá jako banální milostný trojúhelník. Skrývá však mnohem víc, než se na první pohled zdá, a ústí v překvapivé vyznění. Stejně jako v Máraiových vrcholných románech jsme i v tomto případě svědky jeho úžasné schopnosti stvořit z obyčejnosti a každodennosti, z věcí důvěrně známých každému z nás, strhující příběh, který vyráží dech.
Pro MDP Dobrodružství nastudoval pohostinsky režisér Radovan Lipus.

Česká premiéra hry kultovního spisovatele je nejen příběhem milostného trojúhelníku, ale i hlubokou sondou do nitra moderního Evropana.

Facebook