Elementární částice

Elementární částice

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Prachy!!!

Divadlo Palace, Praha

20.01.201830.04.2018

Parfém v podezření

Divadlo Radka Brzobohatého, Praha 1

20.01.201819.02.2018

Národní divadlo Brno - Reduta
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Autoři textu
Michel Houellebecq

Autoři inscenace
Překlad Alan Beguivin - Režie a hudba Jan Mikulášek - Dramaturgie Dora Viceníková - Výprava Marek Cpin

Francouzský bestseller z roku 1998, který uprostřed tápající a nevýrazné literatury zapůsobil jako časovaná bomba, se pokouší o průzkum vývoje mravů a důvodů současného individualismu. Na pozadí příběhu dvou nevlastních bratrů – suchého vědce Michela a sexuálního štvance Bruna – výstižně a se suchým humorem vykresluje život střední generace. Síla textu spočívá především v jeho hyperrealistické rovině, autorově smyslu pro detail a pro humor, vypravěčské gradaci stejně jako v urputnosti, s níž karikuje dnešní svět. Kritika se shoduje, že Elementární částice jsou „pro konec dvacátého století podobně zásadní jako Camusův Cizinec či Sartrova Nevolnost pro šedesátá léta“.

Divadelní noviny tuto inscenaci označily za Sukces měsíce:

"Houellebecqův román, který ve Francii vyšel v roce 1998 a u nás v roce 2007, vzbudil a dodnes vzbuzuje po celém světě řadu kontroverzních ohlasů. Jeho dramatizace je odvážným krokem dramaturgie Divadla Reduta přinášet na scénu náročná a společensky živá intelektuální témata. Mikuláškův režijní přístup, výprava Marka Cpina i stylizované herectví, jež kladou důraz na emotivní „tanec“ slov, obrazů, emocí a myšlenek za doprovodu vznešené Bachovy hudby a temných songů Iggyho Popa, dodává románu nečekanou poetičnost a jemnost, aniž by se vytratil jeho krutě cynický intelektuální rozměr."

Recenzi Jana Kerbra z Divadelních novin č. 7 najdete pod odkazem recenze.

Facebook