Amadeus (Slovenské národní divadlo)

Amadeus (Slovenské národní divadlo)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Ani spolu, ani bez sebe

Divadlo Kalich, Praha 1

18.01.201817.04.2018

Drahoušku, toužím po tobě ...

Divadlo Radka Brzobohatého, Praha 1

18.01.201814.02.2018

Slavná hra, podle které Miloš Forman natočil svůj oskarový film

SLOVENSKÉ NÁRODNÍ DIVADLO HOSTUJE V PRAZE

Vážení přátelé divadelního umění,

v dubnu 2010 navštíví Prahu kolegové z činohry Slovenského národního divadla a tradičně uvedou na scéně Stavovského divadla inscenace, ve kterých se představí přední slovenští herci:

Martin Huba, Alena Ďuránová j. h., Vladimír Kobielsky, Dušan Jamrich, Branislav Bystriansky, František Kovár, Peter Trník / Jozef Vajda, Ján Gallovič / Michal Rosík, posl. VŠMU, Mária Breinerová j. h. Lenka Máčiková a Alexander Cattarino;

 Táňa Pauhofová, Gabriela Dzuríková, Ivana Kuxová, Hera Turban j. h., Richard Stanke,Vladimír Obšil, Alexander Bárta, Ľuboš Kostelný, Tomáš Maštalír a další.

 

sobota 24.4. 2010 v 19 hodin Stavovské divadlo 

PLANTÁŽ/David Gieselmann/

neděle 25.4. 2010 v 19 hod. Stavovské divadlo

AMADEUS/Peter Shaffer/

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Režie: Martin Huba

V hlavních rolích uvidíte Martina Hubu jako Antonia Salieriho a Ondreje Kovaľa jako

Wolfganga Amadea Mozarta;          

dále hrají: Alena Ďuránová j. h., Vladimír Kobielsky, Dušan Jamrich, Branislav Bystriansky, František Kovár, Peter Trník / Jozef Vajda, Ján Gallovič / Michal Rosík, posl. VŠMU, Mária Breinerová j. h. Lenka Máčiková a Alexander Cattarino

Hra současného britského dramatika Petra Shaffera se od své londýnské premiéry

v roce 1979 stala „klasikou“, ke které se opakovaně vracejí divadla na celém světě. Není divu – autor se inspiroval osudy geniálního skladatele Wolfganga Amadea Mozarta a jeho méně talentovaného, zato úspěšnějšího rivala Antonia Salieriho. Hra zobrazuje věčný konflikt mezi umělcem geniálním a průměrným, skladatelem nekonvenčním a konvenčním, muzikantem rebelujícím a oficiálním, duchem svobodným a úřednickým.

Kdo zavraždil Mozarta, který už jako zázračné dítě cupital bratislavskými ulicemi?

Byl to Salieri, který v Dómu sv. Martina oddaně a poslušně dirigoval oslavné skladby při příležitosti korunovace císaře Leopolda?

V originální koncepci režiséra a herce Martina Huby (Antonio Salieri) objevíte fascinujících otázek více... Překvapením je i velká příležitost pro mladého talentovaného člena činohry Ondreje Kovaľa (Amadeus). Plejádu velkých osobností a nadějí slovenského divadla uvidíte ve hře, která je oprávněně atraktivním magnetem – nejen pro divadelníky, ale především pro vás, diváky.

Facebook