Dogville

Dogville

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

2x Woody Allen

Divadlo Bez zábradlí, Praha 1

23.01.201824.02.2018

Báječná neděle v parku Crève Coeur

Divadlo Kalich, Praha 1

23.01.201825.04.2018

Lars von Trier
Inscenace není vhodná pro děti.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Překlad: Dana Hábová
Režie: Miroslav Krobot
Úprava: Karel František Tománek
Scéna: Jan Štěpánek
Kostýmy: Jana Preková
Hudba: Václav Havelka
Dramaturgie: Iva Klestilová
Dramatizace: Christian Lollike

USA, Městečko Dogville ve Skalistých horách, třicátá léta, období hospodářské krize. Obyvatelé Dogville žijí zcela izolovaně daleko od civilizace, končí tu silnice, bývaly tu stříbrné doly, kde se dnes už netěží. Zdejší dobří lidé své město ale neopustili, žijí v uzavřené, hierarchizované komunitě a dodržují zaběhané rituály. Jednoho dne se v Dogville objeví krásná mladá žena Grace, která tu hledá úkryt na útěku před gangstery. Ujme se jí mladík Tom, místní intelektuál a samozvaný mluvčí města. Díky jeho přímluvě vezmou obyvatelé Dogville dívku mezi sebe. Grace jim na oplátku nabízí výpomoc. Zprvu o její služby není zájem, časem se ale bez ní v Dogville nikdo nedokáže obejít. Tak jak narůstá na intenzitě vztah mezi Grace a Tomem, rostou i Graceiny pracovní povinnosti. Ve chvíli, kdy gangsteři nabídnou za vydání Grace odměnu, stane se z dívky výhodný obchodní artikl. Každý v Dogville teď stojí před pokušením dívku vydat jejím pronásledovatelům… Lars von Trier, tvůrce snímků Prolomit vlny nebo Tanec v temnotách, natočil Dogville v roce 2003. Režisérovi se naprosto nečekaným způsobem podařilo spojit filmovou a divadelní poetiku. Vznikl tak provokativní a hojně diskutovaný film, který se v témže roce stal jednou z největších událostí Filmového festivalu v Cannes.

Účinkují:

Tom Edison: Jan Hájek
Otec Grace:
František Němec
Grace:
 Lucie Žáčková
Thomas Edison, senior:
Oldřich Vlček
Ben:
 Jan Novotný
Chuck:
Alois Švehlík
Vera:
Taťjana Medvecká
Ginger:
Kateřina Burianová
Glorie:
Jana Preissová
Olivie:
Johanna Tesařová
Liz Hensonová:
Antonie Talacková
Pan Henson:
Rudolf Stärz
Paní Hensonová:
Zuzana Šavrdová
Jack McKay:
Jan Hartl
Marta:
Miluše Šplechtová

Facebook