Ivanov

Ivanov

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Pražský divadelní festival německého jazyka 2017

Různá místa v Praze

19.11.201701.12.2017

Charleyova teta

Divadlo na Jezerce, Praha 4

21.11.201730.01.2018

A.P.Čechov - O Ivanovovi se často říká, že hlavní postava hry trpí nemocí vůle. A také, že Čechov,znechucen politickou situací, přesunul svůj zájem do morální sféry.

Délka představení: 2hod.45min.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Podobně jako v jiných hrách, ani v Ivanovovi nikomu nenadržuje: "… nevytvořil jsem ani jednoho zlosyna, ani jednoho anděla( i když jsem se nevyvaroval šaškům), nikoho jsem neobvinil, nikoho neospravedlňoval…" Venkovské prostředí, v němž se Ivanov pohybuje, je značně stereotypní a dá se říci - infantilní. Podstatné jméno "nuda" a sloveso "nudit se" se ve hře skloňuje a časuje do úmoru, aniž by si kdokoli položil otázku, odkud se bere a proč je život tak šedivý. Ivanov se o to pokouší a zdá se, že ho ubíjí nesnesitelný rozpor mezi analytickou sebereflexí a ztrátou schopnosti doopravdy jednat. Od začátku do konce podstupuje zápas o osvobození své vůle a východisko, které nalezne, se ukáže být jediným možným řešením. Kousek Ivanova je v každém z nás, a jakkoli ho lze zatracovat, nemůže zároveň nebudit sympatie. Člověk, který je schopen sebereflexe je člověk, který si váží pojmu "svoboda". Takový člověk nechce a neumí s životem koketovat. Není-li ovšem život jen tlach, který lze propít, či prohrát v kartách.

Režie: Martin Čičvák

Hrají:
Matěj Šabelskij/ Marián Labuda
Nikolaj Ivanov/ Matěj Dadák, Jan Hájek
Anna/ Dana Černá
Pavel Lebeděv/ Vladimír Kratina
Zinaida Lebeděvová/ Lenka Skopalová
Sáša/ Jana Plodková, Magdaléna Borová, Helena Dvořáková
Jevgenij Lvov/ Milan Mikulčík
Marta Babakinová/ Lada Jelínková
Dmitrij Kosych/ Otmar Brancuzský
Michail Borkin/ Radek Holub
Avdoťa/ Jana Břežková
Host / Václav Neužil

Fotky a videa

Facebook