Hrdina západu

Hrdina západu

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Bez předsudků

18.10. zrušené představení

Divadlo Kalich, Praha 1

22.01.201818.04.2018

Divadlo Kalich

Divadlo Kalich, Praha 1

22.01.201803.06.2018

J. M. Synge (1871 – 1909) - vyprovokoval svou divokou komedií Hrdina západu (1907) nejznámější rozbroje v dějinách irského divadla. Příběh mladíka, který se stane hrdinou celé vesnice, když se vychloubá, že zabil svého otce, byl považován za urážku irské národní povahy.
Délka představení: 2hod.10min.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Hrdinu západu charakterizují kontrasty, extrémy a zvraty. Ústředním konfliktem celé hry je rozpor mezi iluzí a realitou. Název hry si vyžaduje malé vysvětlení: západním světem je míněn zaostalý irský venkov, odtržený od civilizačně vyspělejších částí Irska, a hlavní hrdina hry, Christy Mahon, je "playboyem" nanejvýš ve svých představách. "Není mnoho dramat, v nichž by si autor tolik zahrál se svými diváky, tolik se nažongloval s jejich pocity a tolikrát je rozmarně přinutil přeregulovat si ohnisko představivosti, aby dosáhl svých cílů. Hrdina západu využívá směle divadelních možností a je dobrým příkladem, jaké výstřednosti si může dramatik dovolit." (J. L. Styan) Pravděpodobně nejpůsobivější složkou hry je její jazyk, stylizovaná, keltskými prvky podbarvená angličtina, která v ústech Syngových postav nabývá téměř básnických kvalit.

Hrají:
Christy Mahon /Jaroslav Plesl
Mahon / Michal Pavlata
Michael James Flaherty /Vladimír Kratina
Margareta Flahertyová /Kateřina Lojdová
vdova Quinová /Ivana Wojtylová
Shawn Keogh / Matěj Dadák
Philly Cullen /Otmar Brancuzský
Jimmy Farrell /Marek Taclík
Sára Tanseyová / Markéta Stehlíková
Zuzana Bradyová /Simona Babčáková, Marika Šoposká
Honora Blakeová /Ida Sovová

Režie: Ondřej Sokol

Facebook