U kočičí bažiny...

U kočičí bažiny...

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Prachy!!!

Divadlo Palace, Praha

30.04.2018

Parfém v podezření

Divadlo Radka Brzobohatého, Praha 1

20.01.201819.02.2018

Kočičí bažina je hra o smutku. Proto musí být veselá. Je to hra o nenávisti, a proto je v jejím centru láska. – S hlavní hrdinkou hry Hester Stanovou se setkáváme v okamžiku, kdy je zrazená, podvedená, opuštěná a raněná na duši. Stojí před svým posledním životním rozhodnutím.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

S hlavní hrdinkou hry Hester Stanovou se setkáváme v okamžiku, kdy je zrazená, podvedená, opuštěná a raněná na duši. Stojí před svým posledním životním rozhodnutím.

Marina Carr (1964) ve svých hrách (1964) ve svých hrách Maja (The Mai, 1994), Portia Coughlan (1996) a U Kočičí bažiny (By the Bog of Cats, 1998) originálně využívá prvků řecké tragédie, které ovšem klade do ryze osobní roviny příběhů svých ženských hrdinek. Její dramata se vymykají jakémukoli prvoplánovému zařazení a působí především neobyčejným emocionálním nábojem, obrovskou silou a zarputilostí hrdinek a také oním zcela netypickým přenesením rámce klasické tragédie do světa, v němž viditelně chybí přítomnost bohů. Hrdinky Mariny Carr krok za krokem kráčejí do záhuby, vedeny svými jasnými představami o mužích, vášnivé lásce a rodinném soužití.

„Tragédie je často následek fatální neznalosti sebe sama. Marina Carr toto pravidlo mění. Její postavy umírají, protože znají samy sebe až příliš dobře. Pravda je zabíjí. A přitom celou tu dobu vědí, že to tak dopadne.“                                                                    
Frank McGuinness

„Lidé už v nic nevěří. Když jdou do divadla, chtějí vidět dva díly telenovely. Nechtějí žádné „duchy“, nic, co nevypadá jako na fotce, a to mě na divadle štve ze všeho nejvíc. Úplně nejhorší je, když o vašem díle prohlásí, že se mu nedá věřit. Ale takový příměr je děsivě omezený a žádný spisovatel, který někam směřuje nebo se snaží přijít na to, proč tu jsme, nemůže s takovým omezeném pracovat.“
                                                                                                                                                                                                             Marina Carr

 

režie: Martin Čičvák
překlad: Šárka Císařová,
Olga Bártová
dramaturgie: Roman Císař,
Vladimír Procházka
scéna: Tomáš Ciller
kostýmy: Nina A. Stillmark
hudba: Petr Kofroň
__________________

Hrají:
Hester Swanová / Veronika Žilková
Carthage Kilbride / Matěj Dadák
Josie Kilbridová / Veronika Divišová, Johana Krtičková
Paní Kilbridová / Gabriela Vránová
Monika Murrayová / Ivana Wojtylová
Kočičí žena / Lenka Skopalová
Xavier Cassidy / Vladimír Kratina
Karolína Cassidyová / Marika Šoposká
Duch Josefa Swana / Jaroslav Plesl
, Vojtěch Kotek
Otec Willow / Stanislav Zindulka
Mladý Dunne / František Skopal
Obdivovatel duchů / Stanislav Štícha

 

Facebook