Něco zatajit

Něco zatajit

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Ani spolu, ani bez sebe

Divadlo Kalich, Praha 1

18.01.201817.04.2018

Drahoušku, toužím po tobě ...

Divadlo Radka Brzobohatého, Praha 1

18.01.201814.02.2018

Roger Mortimer - Představení Činoherního studia Antré „NĚCO ZATAJIT“ JE ORIGINÁLNÍ BRITSKÁ GANGSTERKA NA DIVADELNÍCH PRKNECH. Isncenace hry Rogera Mortimera Něco zatajit nabízí svižnou žánrovou jízdu ve stylu noir, Tarantina nebo Ritchieho. Je krutá, je ironická, je zábavná. Napínavá hádanka od začátku dokonce. Na koho je dobré vsadit?
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Autor: Roger Mortimer
Režie: Adam Skala

Překlad: Matouš Turek
Dramaturgie: Martin Satoranský
Výprava, kostýmy a light design: Mariana Kuchařová

Hrají: Daniel Rous, Martin Kraus, Zuzana Maxa, Alexandr Minajev

Dvojice samozvaných londýnských gangsterů právě dokončila únos. Přituplý pracant Lennie jde podle rozkazu zpátky do auta a přináší svázanou Charlotte Chamberlainovou, dceru technologického magnáta, zatímco břitký cynik George („Já nejsem nějaký třídní štváč, mstitel na boháčích - já k nim jenom chci patřit.“), mozek operace, vytáčí číslo jejího otce a požaduje výkupné ve výši pět milionů liber, jinak se budou sekat prsty. Když pak sebejistý George odchází do kuchyně udělat čaj a slaboch Lennie se už už nechává přemluvit prosbami pohledné oběti o pomoc, zdá se, že máme před sebou komickou žánrovku ve složení „chytrý, zlý zločinec - hloupý, vlastně hodný rádoby zločinec - kráska v nesnázích zápolící o holý život“. Roger Mortimer ovšem filmová klišé, ať už v charakterizaci postav nebo výstavbě situací, a z nich plynoucí divácká očekávání jen umně využívá coby odrazový můstek pro sérii postupně dávkovaných dějových zvratů. Během nich se ukáže, že téměř žádný plán není dokonalý a zmýlit se v úsudku je nebezpečně snadné. Jediné, co je jisté od začátku do konce, je, že jde o život a o pořádný balík peněz.  Skvěle vystavěné, důvtipné dialogy, narůstající napětí a průběžné boření falešného pocitu jistoty postav i diváků, to vše znamená, že „Něco zatajit“ dostává svému podtitulu „thriller ve dvou jednáních“. 

ZAHRANIČNÍ RECENZE HRY

 „Něco zatajit předvádí více zvratů a otoček, než akrobatická jednotka královského letectva. A ve chvíli, kdy si myslíte, že je zápletka zcela jasná, se vše znovu a opět změní. Toto je hra, kterou rozhodně nesmíte propást. Nechám vás samotné odhalit ono "tajemství" jejího úspěchu. Na premiéře tato hra přiměla publikum vstát a doslova křičet nadšením. Lepší, než takové doporučení mít nemůžete!“ - Maidenhead Advertiser 

„Je opravdu vzácné přistihnout se tak zaujatým a uchváceným divadelní hrou od úplně prvního slova. Absolutní koncentrace diváka od začátku až do konce je to, co dělá tuto první hru Rogera Mortimera nezapomenutelnou. Přidejte k tomu chvíle čisté komedie přinášející výbuchy smíchu a máte něco opravdu výjimečného, co publikum zaručeně okouzlí.“ - The Stage  

Hra byla s úspěchem uvedena ve Velké Británii, Itálii, Německu a Polsku. 

Fotky a videa

Facebook