Viktor aneb Dítka u moci

Viktor aneb Dítka u moci

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Prachy!!!

Divadlo Palace, Praha

20.01.201830.04.2018

Parfém v podezření

Divadlo Radka Brzobohatého, Praha 1

20.01.201819.02.2018

Roger Vitrac - Viktor aneb Dítka u moci - Viktorovi je devět let, měří metr osmdesát a je děsně inteligentní
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Viktorovi je devět let, měří metr osmdesát a je děsně inteligentní. V den svých narozenin se náhodou dozví, že jeho otec nemá poměr jen s jejich služkou, ale udržuje milostný vztah i se ženou svého nejlepšího přítele. Nemůže to přenést přes srdce a na večírku, pořádaném na jeho oslavu, prostřednictvím drzých a nevhodných poznámek vše zveřejní, čímž vyvolá mezi členy obou spřátelených rodin totální chaos. Hra surrealistického básníka a dramatika Rogera Vitraca (1899-1952) je nelítostně krutou a současně nesmírně zábavnou satirou měšťáckého pokrytectví a přizpůsobivosti. Tuto dnes už klasickou, ve své době podvratnou a skandální tragickou frašku inscenoval poprvé v roce 1928 prorok moderního divadla Antonin Artaud ve svém Divadle Alfreda Jarryho. Do obecného povědomí se ovšem dostala až v roce 1962, kdy ji s mimořádným ohlasem v Paříži nastudoval dramatik Jean Anouilh.

Roger Vitrac se narodil v roce 1899 v Pinsacu. Získal hluboké klasické vzdělání. Začínal jako symbolistní básník. Pohyboval se v prostředí avantgardního umění, účastnil se dadaistických akcí, od samých počátků se podílel na formování hnutí surrealistů. (Jako prvý byl také z tohoto bouřlivého hnutí pro přílišnou nezávislost André Bretonem vyloučen.) V roce 1927 založil společně s Antoninem Artaudem a Robertem Aronem Divadlo Alfreda Jarryho. Pro toto avantgardní divadlo napsal své první významné dramatické texty: Tajnosti lásky a Viktor aneb Dítka u moci, hru, která je dnes považována za nejvýznamnější divadelní čin francouzského surrealismu. Tato komedie se stala populární znovu v roce 1962, kdy ji programově inscenoval Vitracův obdivovatel a přítel Jean Anouilh. (Česky byl Viktor uveden poprvé v roce 1966 v Městských divadlech pražských). Výčet Vitracových komedií pak pokračuje tituly: Pohroma, Kamelot, Slečny od volného moře - tento titul je pozoruhodný tím, že se v něm Vitrac poprvé a naposled pokouší o tragédii. Následují komedie Vlkodlak a Šavle mého otce. Vitrac se zabýval také filmem, psal studie o malířích. Zemřel předčasně v roce 1952 v Paříži.

Obsazení a více informací o představení zde

Fotky a videa

Facebook