Bratři Karamazovi

Bratři Karamazovi

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Hvězdné manýry

Divadlo Palace, Praha

19.01.201822.04.2018

Každý rok ve stejnou dobu

Divadlo Bez zábradlí, Praha 1

19.01.201809.02.2018

F.M.Dostojevskij - Dramatizace Evald Schorm podle překladu Prokopa Voskovce.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Bratři Karamazovi patří k  nejčastěji adaptovaným a uváděným Dostojevského velkým románovým dílům  a zejména v poválečném období se v Čechách objevila  dlouhá řada  provedení, mezi nimiž zaujímá čestné místo dramatizace a inscenace Evalda Schorma v Divadle Na zábradlí (premiéra v březnu 1979).  A byl to právě Evald Schorm, kdo v Činoherním klubu režíroval další významnou dramatizaci Dostojevského románu, tentokrát Zločinu a trestu, Aleny a Jaroslava Vostrých (premiéra 20. dubna 1966).

Roman Císař
 

PODSTATA ROMÁNŮ DOSTOJEVSKÉHO SE ODLIŠUJE OD PODSTATY STARŠÍCH ROMÁNŮ TÍM, ŽE U DOSTOJEVSKÉHO SE MORÁLNÍ PROBLÉMY ZKOUMAJÍ VE SVÉM PROTIŘEČENÍ, ALE NEPOKLÁDAJÍ SE ZA NEMĚNNÉ.

Viktor Šklovskij

Řeknu Vám o sobě, že jsem dítětem století, dítětem nevíry a pochybností do dnes, a dokonce (vím to) až do hrobu. Jaká strašná muka mě stála a stojí tato žízeň po víře, která je v mé duši tím silnější, čím více je ve mně důvodů opačných!

(F. M. Dostojevskij  N. D. Fonvizinové, únor 1854) 

Obsazení a více informací o představení zde

Facebook