Jana Eyrová

Jana Eyrová

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Pražský divadelní festival německého jazyka 2017

Různá místa v Praze

19.11.201701.12.2017

Vzhůru do divočiny!

Studio DVA divadlo, Praha 1

22.11.201721.03.2018

Charlotte Brontëová - Román Jana Eyrová patří od okamžiku svého vzniku dodnes k světovým bestsellerům.
Délka představení: 2hod.30min.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Novela vypráví pět kapitol ze života Jany – její dětství v Gateshead, kde je tyranizována svou tetou, nesnadná léta v Lowoodské škole, její první zkušenost guvernantky na zámku Thornfield, kde se seznamuje s mužem svého srdce – záhadným Edwardem Rochesterem, pobyt v rodině jejího bratrance Johna Riverse a konečně happy-end, kdy se znovu setkává s milovaným mužem. Jana Eyrová je příběhem lásky, ale tím veškerá podobnost s banální červenou knihovnou končí. Je především příběhem o setkání dvou mimořádných jedinců, dvou lidí, které rozděluje původ, věk, prostředí, lidí, kteří naprosto neodpovídají standardní představě mileneckého páru, a přesto je spojí hluboká náklonnost. Ne vzplanutí, ale skutečné souznění duší, o to tragičtější, že děsivé tajemství z minulosti maří jakoukoli naději na realizaci tohoto vztahu. Jana Eyrová je ale také příběhem o tom, že každý náš skutek má své důsledky, a že všechny dlouhé stíny našich hříchů padají na naše životy ve chvílích, kdy to nejméně čekáme a maří naši naději na to, že můžeme zapomenout, že všechno špatné můžeme ze života prostě škrtnout. Před vlastní vinou, před vlastním špatným svědomím se nemůžeme schovat, život ve lži nám jednoho dne zhořkne, a tento den nás přinutí zaplatit. Ale Jana Eyrová je i příběhem o tom, že přijmeme-li svoje břemeno, a pokusíme se odčinit svou vinu, máme naději na milosrdný soud.
Román , který postupně odkrývá jednotlivé vrstvy strašlivého tajemství, je nabitý událostmi, překvapivými dějovými zvraty, silnými emocemi, tedy vším, co má dobrý divadelní příběh mít. V titulní roli Evellyn Pacoláková, držitelka ceny Thálie pro umělce do 33 let.

Hrají:
Jana Eyrová - Evellyn Pacoláková
Rochester - Hynek Čermák
Paní Fairfaxová - Carmen Mayerová
Adélka - (alt.) Sany Stirská / Sabina Rojková
Richard Mason - Lukáš Jurek
Grace - Stanislava Jachnická
Berta - (alt.) Máša Málková / Kateřina Vainarová
Robert - Petr Klimeš
Blanche, Georgina - Zuzana Kajnarová
Soudce Lynn - Vladimír Čech
Brocklehurst, plukovník Dent - Jiří Klem
Dentová - Jana Drbohlavová
Ingramová, paní Reedová - Radka Fidlerová
Lea - Veronika Janků
Mary, Elizabeth - Daniela Choděrová
Henry, John Reed - Viktor Dvořák
Helena, Diana - Diana Šoltýsová
Saint John Rivers - Radim Schwab

Facebook