Kauza divá Bára

Kauza divá Bára

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Funny Girl

Studio DVA divadlo, Praha 1

18.11.201709.06.2018

Miláček Anna

Divadlo Palace, Praha

18.11.201710.01.2018

Božena Němcová, Dodo Gombár - Inscenace je nejen adaptací asi nejznámější české povídky, ale je i pohledem na autorku a dobu v níž žila.

Délka představení: 2 hodiny

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Bára, nekonformní, emancipovaná dívka, dráždí své bigotní okolí, stejně, jako dráždila Němcová maloměšťáckou společnost své doby. A stejně jako Bára nebyla ochotná trpně přihlížet lidské špatnosti a nechat vítězit zlovolnou hloupost, tak i její autorka brala svůj osud do vlastních rukou a bojovala ztracený boj za právo na důstojný a svobodný život.

Němcová je jednou z mála českých žen, které vzrušují i sto let po smrti stejnou měrou literární vědce i bulvární redaktory, seriozní básníky i pisálky, největší žena české historie, milovaná i zatracovaná Její skvělé dílo dodnes vzbuzuje řadu otazníků a láká ke zpracování. Svou cestu k ní hledá i naše představení v režii Dodo Gombára, osobitého tvůrce, charakteristického tím, že jeho pohled na jakékoli téma je vždy netradiční a neotřelý.

Režie: Dodo Gombár.

Hrají:
Bára: Barbora Poláková
Elška: Diana Šoltýsová
Josífek: Lukáš Příkazký
Pepinka: Jitka Smutná
Farář: Jiří Klem
Jakub: Vladimír Čech
Myslivec: Lukáš Jurek
Bába: Luba Skořepová
Správce: Jiří Hána

Fotky a videa

Facebook