Dva vznešení příbuzní

Dva vznešení příbuzní
William Shakespeare, John Fletcher - Komedie Dva vznešení příbuzní (The Two Noble Kinsmen) je poslední hrou Williama Shakespeara.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Shakespeare ji napsal v zimě 1613 - 1614, hrála se s velkým úspěchem v zastřešeném divadle U černých bratří (Blackfriars) a tiskem vyšla až roku 1634. Stejně jako Perikles nebyla hra Dva vznešení příbuzní zařazena do prvního vydání Shakespearova souborného díla z roku 1623, tak zvaného prvního folia, které obsahovalo celkem třicet šest her. Teprve mnohem později byly obě hry zařazeny do shakespearovského kánonu a s Jindřichem VIII. patří k těm hrám, které spolu se Shakespearem napsal někdo jiný. Spoluatorem hry Dva vznešení příbuzní byl Shakespearův mladší současník John Fletcher. Oba autoři jsou výslovně zmíněni na titulním listě textu hry z roku 1634. Všeobecně se má za to, že William Shakespeare napsal celé první a páté jednání, zatímco John Fletcher je odpovědný za ostatní text hry.

Režie: Ivan Rajmont

Scéna: Martin Černý
Kostýmy: Michaela Hořejší
Překlad: Martin Hilský

Theseus: David Matásek
Hippolyta: Lucie Žáčková
Emilie: Kateřina Holánová
Peirithoos: Petr Motloch / Pavel Nečas
Palamon: Jan Hájek
Arcita: Vojtěch Dyk
První antická královna: Eva Salzmannová
Druhá antická královna: Taťjana Medvecká
Třetí antická královna: Sabina Králová
Žalářník: Oldřich Vlček
Nápadník: Jan Bidlas
Žalářníkova dcera: Magdaléna Borová
Doktor: Jan Hartl
Učitel: Rudolf Stärz

Facebook