Experiment

Experiment

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Bez předsudků

18.10. zrušené představení

Divadlo Kalich, Praha 1

22.01.201818.04.2018

Divadlo Kalich

Divadlo Kalich, Praha 1

22.01.201803.06.2018

Soutěž

Pierre de Marivaux

Délka představení: 100 minut.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Francouzský dramatik 18. století Pierre de Marivaux je po Molièrovi a Beaumarchaisovi nejhranějším autorem francouzského klasického veseloherního repertoáru. Zejména posledních sto let vyvolává pozornost divadelníků tím, že pod slupkou rokokové hravosti a duchaplnosti skrývá pronikavé analýzy lidských, zvláště milostných vztahů, které si uchovávají až modelovou platnost. Východiskem hry Experiment (La Dispute - překládá se také jako Spor či Pokus) je otázka, zda byl první nevěrný muž či žena. K rozřešení tohoto sporu Knížete s Kněžnou sledujeme spolu s nimi zvláštní laboratorní pokus: dva chlapci a dvě dívky, kteří byli dosud vychováváni v izolaci každý zvlášť a nepoznali nikoho jiného než své černé vychovatele, jsou poprvé konfrontováni nejprve se svým obrazem a posléze i se sebou navzájem. V souladu s přirozeností se rodí první erotické okouzlení, láska, ale také sebeláska, žárlivost, touha dobývat a vlastnit. Náš úsměv vyvolá animální zvědavost a naivní upřímnost mladých lidí - jednají totiž bez společenských póz a masek, které dosud nemohli poznat. S úsměvem se ale vkrádá i pochybnost nejen o lidském charakteru, ale především o smyslu a etice takového pokusu s lidmi, neboť otázka, které pohlaví je příčinou nestálosti, zůstává nakonec - přirozeně - nezodpovězena.Režie Hana Burešová

Hudební spolupráce: Jan Vondráček

Hrají: Marie Turková, Tomáš Turek, Jan Vondráček, Peter Varga, Ivana Lokajová, Helena Dvořáková, Miloslav König, Klára Sedláčková-Oltová, Marek Němec

Fotky a videa

Facebook