Don Juan

Don Juan

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Kutloch aneb I muži mají své dny

Studio DVA divadlo, Praha 1

21.01.201822.05.2018

Krysáci a ztracený Ludvík

Divadlo Image, Praha 1

21.01.2018

Moliere - Urvat ze života maximum a užívat bez ohledu na druhé. Nevázat se k nikomu a ničemu. Uznávat jedině ta omezení, která si člověk stanoví sám – a už ani ta ne! Monopol na takový přístup k životu kupodivu nemá jen naše doba.

Délka představení: 2 hodiny 20 minut

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Překlad: Svatopluk Kadlec
Režie:
Jan Nebeský
Úprava:
Daria Ullrichová
Scéna:
Jan Štěpánek
Kostýmy:
Jana Preková
Hudba:
Miloš Orson Štědroň
Dramaturgie:
Daria Ullrichová

Urvat ze života maximum a užívat bez ohledu na druhé. Nevázat se k nikomu a ničemu. Uznávat jedině ta omezení, která si člověk stanoví sám – a už ani ta ne! Monopol na takový přístup k životu kupodivu nemá jen naše doba. Jeho nositelem je typ, který už v roce 1630 popsal Tirso de Molina ve Španělsku a v roce 1665 jiný velký dramatik – Moliére ve Francii. Od té doby se Don Juan stal námětem bezpočtu zpracování, protože svár, který v sobě nosí, je věčný: je to svár mezi provokováním a pokoušením řádu, který je skrytý a poznatelný jedině skrze víru. Tu ale Juan nemá a víra jeho sluhy je příliš vlažná, než aby jej mohla přesvědčit. Trpká vysoká komedie psaná prózou je stálicí divadelního repertoáru. Zatímco ještě nedávné inscenace interpretovaly Juana jako nekonvenčního intelektuála, jenž se nechce smířit s falešností a prázdnotou společenských forem a konvencí, dnes si hra žádá novou interpretaci, která bude možná paradoxně bližší té Moliérově, když psal o hédonickém dvoře Ludvíka XIV.

Účinkují:

Don Juan: Miroslav Donutil
Sganarel:
Milan Stehlík
Elvíra:
Jaromíra Mílová
Don Carlos:
Vladislav Beneš
Don Alonzo:
Alexej Pyško
Don Luis:
Jan Kačer
Žebrák:
Alois Švehlík
Karlička:
Antonie Talacková
Kačenka:
Alena Bazalová
Petřík:
Jan Hájek
Pan Neděle:
Petr PelzerFOTO: BOHDAN HOLOMÍČEK

Fotky a videa

Facebook