Americký bizon

Americký bizon

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Hvězdné manýry

Divadlo Palace, Praha

19.01.201822.04.2018

Každý rok ve stejnou dobu

Divadlo Bez zábradlí, Praha 1

19.01.201809.02.2018

David Mamet - Americký bizon - Naprosto nová verze Bizona v ČK. Noví herci, jiná úprava textu, nová výprava. Jen problémy tří chlapů ve sklepě jsou staré a blbost je věčná.

Délka představení: 1hod.55min.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

"Stejný text, ale naprosto jiná a nová inscenace Amerického bizona. To je moje představa a přání." Slova Ondřeje Sokola k připravované inscenaci Činoherního klubu, Americkému bizonovi Davida Mameta, kterou Sokol zkouší s Martinem Fingrem, Václavem Šandou a se sebou samým. Premiéra bude 18. května.


"Je to hra o cti mezi zloději a o mýtech, na kterých tato společnost stojí. Zápletka hry je klamně jednoduchá. Jako by zde šlo jen o jeden nepodařený pokus o vloupání...", říká o své hře David Mamet.

Amerického bizona jsme jako příští premiéru Činoherního klubu vybrali myslím ze dvou hlavních důvodů. Za prvé jsem, společně s Martinem Fingerem, díky natáčení našeho filmu Krásno, a následnému zkoušení Zrady v Činoheráku, objevil myslím jakýsi nový způsob přístupu ke zkoušení, kdy zároveň tu věc režíruju, a zároveň v ní hraju. To je něco, čemu jsem se dlouhé roky ze zásady vyhýbal. S Martinem si ale natolik rozumíme v tom, kam by se herectví mělo u nás vyvíjet, že zažívám na jevišti tak ideální souhru a vycházení si navzájem vstříc, a tak jasnou, dalo by se říct “vnitřní dohodu” při tom hraní, že to má pro mě takovou hodnotu, že jsem se rozhodl na tomhle teď chvíli cíleně pracovat a rozvíjet to v několika dalších inscenacích.
Hledali jsme tedy společně s Vladimírem Procházkou titul, který bude nejvhodnější, jako další krok. A volba padla na Bizona, což je sice titul, který už jsem v Činoheráku jednou dělal, s Petrem Nárožným, Michalem Pavlatou a Markem Taclíkem, a který byl myslím dost dobrý a úspěšný, ale je to hra natolik výjimečná a zajímavá, a nabízí tolik různých možností výkladu, že pokusit se o jeho úplně nové a svébytné inscenování, se ukázalo jako velká výzva.
Text byl pro účely minulé inscenace výrazně krácen, a jako vždycky jsem se co nejvíc snažil vycházet z osobností herců, kteří vytváří dané postavy. Tím pádem v této chvíli vzniká při zkoušení úprava úplně odlišná, a i výsledek bude určitě jiný a originální.
Inscenace bude mít naprosto jiné řešení scény, hudby, kostýmů a masek.
Navíc Mametův text nabízí tak výjimečný materiál pro herce, a je to i v současné době absolutní špička v tom, co se dá v oboru moderního herectví najít, že je velká šance dojít v této oblasti ještě dál, než kde jsme skončili s inscenací předchozí.
A já doufám, že se nám co nejvíc z těch plánů podaří realizovat, a vznikne zcela nový, a snad i v porovnání s tím minulým, nějakým způsobem výjimečný Americký Bizon 2015.
Ondřej Sokol

Obsazení a více informací o představení zde

Facebook