Tartuffe

Tartuffe

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Pražský divadelní festival německého jazyka 2017

Různá místa v Praze

19.11.201701.12.2017

Ani spolu, ani bez sebe

Divadlo Kalich, Praha 1

23.11.201720.03.2018

Činohra - Tartuffe -Molière, režie Gábor Tompa
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Klasická hra o pokrytci a manipulátorovi, který se pod rouškou snahy o absolutní čistotu duše a charakteru dopouští manipulací, násilí a podvodů. Tartuffe je hrou o pokrytectví, které baží po moci. Osud této hry, která přes svoji vážnost a hloubku poznání je přece jen komedií, byl spletitý a poznamenal celý následný autorův život. Tartuffovské téma je archetypální. Typy z této vzteklé komedie, zejména charakter titulního hrdiny, najdeme ve všech staletích a po celém světě. Pokrytectví deroucí se k moci a majetku. Zvrhlost, která se snaží manipulovat lidmi tak, aby se z nich stalo bezmocné, snadno ovladatelné stádečko, a která se kryje cudností, čistotou úmyslů a skromností, je věčná. Molièrova břitká hra o těchto tématech vždy nachází odezvu a dokáže diváky zaujmout i vyburcovat z letargie. Na jeviště Stavovského divadla se vrátí po mnoha letech a uzavře průřez Molièrovou dramatikou. Od Dona Juana přes Pána z Prasečkova k nejživější a nejostřejší komedii, kterou Tartuffe nepochybně je. Režisérem představení bude Gábor Tompa, s jehož prací jsme se seznámili na Nové scéně v inscenaci Ionescova Nosorožece. Tompa je režisérem, který vytvořil pomalu větší počet inscenací v cizině než doma. A z jeho zahraničních režií opět největší počet tvoří inscenace vzniklé ve Francii. Pro Tartuffa je skvělým interpretem. V přímém kontaktu s frankofonní kulturou je stále. Současně s námi Tompu spojuje stejný nebo více méně podobný zážitek minulosti, podobný typ historické skutečnosti. Navíc je jeho výhodou nadhled člověka rozkročeného mezi různými evropský-mi kulturami. Inscenace Tartuffa v jeho režii slibuje neobvyklý zážitek.

Obsazení a více informací o představení zde

Facebook