Nebezpečné vztahy

Nebezpečné vztahy

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

2x Woody Allen

Divadlo Bez zábradlí, Praha 1

23.01.201824.02.2018

Báječná neděle v parku Crève Coeur

Divadlo Kalich, Praha 1

23.01.201825.04.2018

Christopher Hampton - "Rozkoš je jediná věc, co svádí obě pohlaví dohromady, a přesto sama nestačí založit nějaký vztah."

Délka představení: 2hod.40min.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Nápad na hru "Nebezpečné vztahy" podle Laclosova románu jsem dostal před deseti lety, když se londýnské Národní divadlo stěhovalo do svého nového sídla na jižním břehu Temže. Požádali mne tehdy, abych pro ně adaptoval Marivauxovu "Dvojí nestálost". Zvažoval jsem to, ale ukázalo se, že je to strašlivě obtížné, a tak jsem přišel s protinávrhem: "Nebezpečné známosti". Nakonec to nechtěli, a já skončil u adaptace "Povídek k Vídeňského lesa". Pak se na mne v roce 1984 obrátila Královská shakespearovská společnost, abych pro ně napsal hru, a já nabídl "Známosti". Moje záliba v tomto díle se datuje již od mých časných let v Oxfordu. Viděl jsem tenkrát film (modernizovanou verzi Rogera Vadima v roku 1959, která kupodivu vypustila postavu paní de Tourvel). Román patřil ke čtyřem, pěti knihám, které mi doopravdy otevřely oči.Zajímal mě nejen román, ale i osobnost autora. Laclos byl v podstatě liberál, a proto nakonec dopadl dost špatně. Byl politicky aktivní, ale těžko soudit v jaké míře. Víme, že psal pojednání o vzdělávání žen. Cítil, že u kořenů problémů společnosti, v níž žil, je podstatný fakt, že se ženám nedostávalo žádného vzdělání. V téhle otázce byl velmi nekompromisní. Svým způsobem je celá tato stránka jeho osobnosti dosti nečekaná.Krutost a intriky, které se v jeho díle skrývají za krajně elegantním kostýmem a jemnými a uhlezenými způsoby, berou chvílemi člověku až dech. Zkaženost je tu endemická, a zatímco to fascinovaně sledujete, obchází vás v duchu tiše a vytrvale pomyšlení na revoluci. Je to něco, co je nějak vepsáno do textu. Nedokážete ten román číst, aniž by vás napadlo, že tohle všechno musí jednou skončit. Aristokracie dosáhla takového stupně dekadence, zhýralosti a bohatství, že to bylo nesnesitelné. Ale dnes je spousta zemí, v nichž panují právě takové podmínky, a nakonec to snad přesto nesnesitelné není. Ten román jedná o moci a o zneužití moci. Je to také kniha o psychologii sexu. Neumím si vybavit jiný román, který by se obíral lidskou sexualitou tak bez jediného hnutí brvou - leda snad Proust. Ale Laclos nakonec uznává, že existuje něco jako láska, a ne jenom dobově příznačná frustrovaná posedlost sebou samým. Jeho skutečným potomkem byl Stendhal.
(z interview pro časopis Plays and Players, říjen 1986)

Režie: Ladislav Smoček
Hrají: Ivana Chýlková, Ondřej Sokol, Dana Černá, Alena Vránová, Marika Šoposká, Jan Meduna, Petr Meissel, Ivana Wojtylová, Stanislav Štícha

Fotky a videa

Facebook