Divoká kachna

Divoká kachna

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Prachy!!!

Divadlo Palace, Praha

30.04.2018

Parfém v podezření

Divadlo Radka Brzobohatého, Praha 1

20.01.201819.02.2018

Cena: 220

Henrik Ibsen - V Divoké kachně, jak bývá v Ibsenových hrách časté, se postupně odhaluje minulost.

Délka představení: 140 minut.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Po letech se setkávají kdysi přátelské rodiny, osudy jejich členů jsou však propojeny a spřízněny víc než je jim snesitelné. Pod povrchem plynoucích událostí a rozhovorů dochází k čelnému střetu různých životních principů. "Světlonoš" Gregers trvá na ideálním požadavku pravdivé existence, Hjalmar potřebuje k životu přijatelnou iluzi, doktor Relling je vyznáním skeptik, Gina usiluje alespoň o jakýsi každodenní řád a nekonfliktnost - ale ani závěrečná zoufalá oběť tohoto pomyslného sporu nedokáže usnadnit jeho řešení.
Divokou kachnu napsal Henrik Ibsen zhruba za čtyři měsíce roku 1884 a jak sám poznamenal, loučil se těžko s dokončenou hrou a hlavně s jejími postavami, které mu navzdory - nebo právě díky - svým početným nedostatkům přirostly k srdci. Po prvních uvedeních Divoké kachny bylo obecenstvo většinou zmateno, protože postavy hry byly tak málo hrdinské, naopak většinou směšné, žádná z nich následováníhodná.... Jedním z kritiků, kteří přijali hru příznivě, byl G. B. Shaw. Poukázal na hlavní důvod mimořádné účinnosti hry: divák se totiž celou dobu nezadržitelně baví komickými situacemi a trapným nedorozuměním postav a přitom tuší, že je svědkem neodvratné tragédie, která v něm zároveň budí hrůzu a soucit.

Režie: Jan Nebeský

Hrají: Jan Vondráček, Marek Daniel j.h., Lucie Trmíková j.h., Jaroslava Pokorná, Jiří Wohanka, Vlastimil Zavřel, Ivana Lokajová, Tomáš Turek, Miroslav Hanuš, Peter Varga, Martin Veliký

Fotky a videa

Facebook