Brýle Eltona Johna

Brýle Eltona Johna

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Pražský divadelní festival německého jazyka 2017

Různá místa v Praze

19.11.201701.12.2017

407 gramů z Bohumila Hrabala

Divadlo v Dlouhé, Praha 1

20.11.2017

David Farr - Brýle Eltona Johna jsou nejúspěšnější hrou mladého britského dramatika a režiséra.
Délka představení: 2hod.35min. včetně přestávky

Představení s anglickými titulky.


Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Bill: Proč si myslíš, že nás zajímá fotbal?
Amy: Jste přece chlapi, ne? Všichni chlapi mají rádi fotbal.
(úryvek ze hry)
Crazy komedie, ve které hrají velkou roli skutečné reálie z historie watfordského fotbalového klubu, měla premiéru v roce 1997. Po úspěšném turné britskými divadly se inscenace zabydlela na několik týdnů v Londýně. Farr za ni obdržel cenu autorské asociace za nejlepší regionální hru roku 1997.
Klub FC Watford, přezdívaný "Sršni", zažil prudký vzestup i pád na fotbalovém nebi. V sedmdesátých letech do něj finančně i provozně vstoupil světoznámý zpěvák Elton John a v dobách největší slávy zde působila trenérská legenda Graham Taylor. Pod jeho vedením se v roce 1984 původně malý a bezvýznamný klub probojoval až do finále Anglického poháru, kde osudově prohrál s Evertonem. Tehdy jakoby skončil neuvěřitelný pohádkový sen watfordských fanoušků.
Kolem watfordského fotbalového klubu se točí život hlavního hrdiny Farrovy komedie. Fotbal je Billovo náboženství, které praktikuje s největší vážností, vroucností a zanícením. V obyčejném životě se mu příliš nedaří, ale osobní prohry bohatě vykompenzují úspěchy milovaných hrdinů zeleného trávníku. O to nebezpečnější je však pro Billa nezadržitelný propad watfordského klubu na poslední příčku tabulky, který se nemůže nepromítnout do jeho osobního života.
V den, kdy "Sršni" hrají rozhodující zápas o udržení v první divizi, přijíždí za Billem zcela nečekaně jeho mladší bratr Dan. Z Watfordu odešel před šesti lety, a teď se vrací jako manažer vlastní rockové kapely. Osud je svedl dohromady, jakoby jim chtěl dát šanci porovnat si navzájem, čeho v životě dosáhli. Ale je to setkání plné živelných pohrom, neuvěřitelných náhod a absurdních souvislostí jako z toho nejhoršího snu. Komedie Davida Farra s notnou dávkou černého humoru a nadsázky rafinovaně propojila dva typicky ostrovní fenomény: Fotbal a Rock.

Českou premiéru hry Davida Farra Brýle Eltona Johna režíruje umělecký šéf Švandova divadla na Smíchově Michal Lang. Bratry Billa a Dana hrají Kamil Halbich a Tomáš Pavelka. Role Danových spoluhráčů z rockové kapely připadly Martinu Sittovi a Matěji Hádkovi. Šestnáctiletou Amy, která do hry přinese spolu s fotbalovým míčem také nový život a příslib naděje, hraje Renata Visnerová, j.h.. V roli její matky Julie, těžce zkoušené muži a osudem, hostuje v inscenaci Barbora Hrzánová.

David Farr, dramatik
Profesionální divadelní dráhu začal v roce 1991 režií vlastní hry Mírná posedlost (Slight Possession). K dnešnímu dni je autorem více než desítky původních divadelních her nebo adaptací. Nejúspěšnější zatím zůstávají Brýle Eltona Johna (Elton John Glasses) - podle autorské asociace nejlepší regionální hra roku 1997. Premiéru režíroval ve Watford Palace Theatre Terry Johnson, jeho inscenace pak absolvovala osmitýdenní turné po Británii a nakonec zakotvila v Londýně. Brýle Eltona Johna jsou podstatně přepracovanou verzí starší komedie Neville Southall´s Washbag z roku 1992. Původní hra, která pojednávala o jiném fotbalovém klubu, zaujala vedení watfordského divadla a tak ji autor na jejich objednávku upravil. Brýle Eltona Johna byly doposud přeloženy do osmi jazyků, hrály se například v Německu, ve Francii, ve Španělsku …
Z dalších Farrových her jmenujme variaci na biblický příběh Ježíše Krista Narození (Nativity), kterou režíroval v londýnském divadle Young Vic. Zvláštní konfrontaci současného a středověkého světa se snažil zachytit v moralitě Noc s duchem (Night of the Soul). V moderním hotelu na jihu Anglie se setkávají obchodní školitel s duchem ženy, která zemřela na morovou ránu v roce 1350. Od té doby čeká Joanna na člověka, který dokáže odpustit.
David Farr si ze svých her nejvíc cení Show Dannyho Crowea (The Danny Crowe Show), která měla premiéru v roce 2001 v režii Dominica Hilla v londýnském The Bush Theatre. Podstatnou část her tvoří volné adaptace klasických předloh. Tak vznikly Zločin a trest v Dalstonu (Crime and Punishment in Dalston), ve kterém se Dostojevského příběh přenáší do bohaté černošské čtvrti, Kafkův Proces (The Trial), který Farr dramatizoval pro londýnské Národní divadlo v roce 2004. A také zatím poslední autorův text - Revizor z OSN (The UN Inspector). Vlastní adaptaci Gogolovy proslulé komedie bude David Farr režírovat v londýnském Národním divadle na jaře 2005.

Fotky a videa

Facebook