Martin Walser: Smrtihlav - Národní divadlo Moravskoslezské

Martin Walser: Smrtihlav - Národní divadlo Moravskoslezské

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

2x Woody Allen

Divadlo Bez zábradlí, Praha 1

23.01.201824.02.2018

Báječná neděle v parku Crève Coeur

Divadlo Kalich, Praha 1

23.01.201825.04.2018

Drama o tom, jak rodiče zatají svou temnou minulost a ona padne na hlavy jejich dětí. Na přelomu 50. a 60. let se v Německu objevovalo stále více bývalých nacistů působících v politice, na ekonomických postech, v soudnictví, medicíně, vědě.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

SMRTIHLAV

Drama o tom, jak rodiče zatají svou temnou minulost a ona padne na hlavy jejich dětí. Na přelomu 50. a 60. let se v Německu objevovalo stále více bývalých nacistů působících v politice, na ekonomických postech, v soudnictví, medicíně, vědě. Generace jejich dětí se jen velmi postupně dozvídala o míře zločinů svých rodičů. Místy až detektivní příběh, ale zároveň strhující rodinné drama má všechny předpoklady vyprovokovat diváky k silnému zážitku!

Představte si, že máte před maturitou. Kariéra, láska a další voňavé možnosti života se před vámi rozevírají a vy zjistíte, že váš otec byl aktivní SS-Mann. Rodičovská vůně náhle čpí pachem sazí ze spálených lidských těl! Lze tomu vůbec uvěřit? Udáte své blízké? Udáte tak sami sebe? Není možné, že jste si to všechno jen vymysleli?

Strhující rodinné drama s hamletovskými motivy má všechny předpoklady vyprovokovat v lednu diváky k silnému zážitku! Martin Walser (stejně jako v Rakousku George Tabori – Můj boj) patří k nejuznávanějším německým spisovatelům. Jeho hra Smrtihlav kromě napínavých rodinných vztahů otevírá otázku nad úmyslnou ztrátou paměti, se kterou se nevyrovnávají jen Němci! Plný nákupní košík a toaletní papír jsou nám bližší než omyly společnosti. Děti nezodpovědné za činy svých rodičů mohou dnes říkat, že by se zachovaly jinak. Mladý mužský hrdina Ruda Goothein se proto vůči svému otci i vůči své lásce z dětství rozhodne zajít až do krajnosti!

Přes sílu nastoleného tématu nepostrádá příběh ironický humor. Právě proto je hra Martina Walsera někdy až groteskním thrillerem, který nás nepřestává překvapovat tím, kam se vyvíjí.

Facebook