Když tančila

Když tančila

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Bez předsudků

18.10. zrušené představení

Divadlo Kalich, Praha 1

22.01.201818.04.2018

Divadlo Kalich

Divadlo Kalich, Praha 1

22.01.201803.06.2018

Martin Sherman - Romantická, bouřlivá, zničující láska slavné americké tanečnice Isadory Duncanové a ruského básníka Sergeje Jesenina v kosmopolitní Paříži roku 1923.
Délka představení 2:30 včetně pauzy.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Biografická hra Když tančila zobrazuje s humorem, nostalgií i jemným patosem epizodu z konce života slavné tanečnice Isadory Duncanové. Zastihuje ji v jejích čtyřiceti šesti letech v Paříži, v domě na Rue de la Pompe, který sdílí se svým osmadvacetiletým milencem, ruským básníkem Sergejem Jeseninem. Duncanová čeká na inspiraci i na peníze, které by měly zajistit další existenci nejen jí a jejímu bouřliváckému milenci, ale také jejím žačkám v otevřené moskevské a v zamýšlené neapolské škole. Pomůže jí Ital Luciano Zavani, kvůli jehož návštěvě je ochotna prodat i stůl, aby měla na ucházející večeři?


V podmanivé hře současného amerického dramatika ze života legendární tanečnice Isadory Duncanové a básníka Sergeje Jesenina uslyšíte v novém překladu Alice Nellis kromě češtiny také francouzštinu, ruštinu, řečtinu, italštinu a švédštinu.

Martin Sherman se narodil ve Filadelfii, absolvoval Bostonskou univerzitu. V letech 1976 - 77 působil jako kmenový dramatik v divadle Playwrights Horizont v New Yorku. Jeho divadelní hry se hrály ve více než 35 zemích. Od roku 1980 žije a tvoří v Londýně. K jeho nejznámějším hrám patří např. Bent - hru uvedli na Broadway s Richardem Gerem v hlavní roli a v zápětí po celém světě - Mesiáš, Blázinec v Goa a v neposlední řadě Když tančila - měla premiéru v divadle Yvonne Arnaud v Guilfordu v roce 1985. Kromě divadelních her se Martin Sherman věnuje i psaní televizních scénářů.


Režie a překlad: Alice Nellis

Hrají: Zuzana Bydžovská, Bohumil Klepl, Filip Čapka, Adrian Jastraban, Lenka Termerová,Lenka Vlasáková/Martha Issová, Adéla Kačerová/Jana Tabrea, Klára Lidová

Fotky a videa

Facebook