Impresário ze Smyrny

Impresário ze Smyrny

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Ani spolu, ani bez sebe

Divadlo Kalich, Praha 1

18.01.201817.04.2018

Drahoušku, toužím po tobě ...

Divadlo Radka Brzobohatého, Praha 1

18.01.201814.02.2018

Carlo Goldoni - Impresário ze Smyrny
Délka představení: 2hod.20min.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce


Mnoho povolaných, málo vyvolených a loď pluje ... Komedie o divadle a hercích.


Vlastním jádrem hry je komický rozpor mezi nepřiměřeným míněním o vlastních schopnostech a skutečnými možnostmi jedince, který se odehrává v každém oboru. Vztahy mezi muži a ženami tu mají spíše profesně utilitární charakter: jedni se neobejdou bez druhých a každý instinktivně prosazuje své ego. Je to hra o hrdosti a ponížení, když je člověk postaven do takové životní situace, v níž je nucen slevovat, aby přežil.

V Goldoniho (1707-1793) dílech jsou skryta hluboká pouta mezi světem divadla a divadlem světa. Jeho jevištní teorie většinou vycházejí z vlastní zkušenosti, základem jeho divadelní reformy je umění pozorovat a z tohoto pozorování vytěžit neopakovatelnou osobitost postav. Požadavek verità a natura jsou postuláty morálními jako estetickými a nalezly praktickou realizaci v Goldoniho nejlepších komediích. Podobně je tomu v Impresáriovi ze Smyrny, do něhož Goldoni promítá znalost dobových operních manýr a klišé.

„To, co se hraje na divadle, nesmí být nic jiného než kopie toho, co se děje ve světě. Komedie je tedy taková, jaká být má, když máme pocit, že jsme u sousedů nebo že se povídá v rodině (…) a když se v ní vidí jen, co se vidí každý den na světě.“ Carlo Goldoni

Režie:Ladislav Smoček


Obsazení a více informací o představení zde

Fotky a videa

Facebook