Večírek

Večírek

Zrušená představení

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Bez předsudků

18.10. zrušené představení

Divadlo Kalich, Praha 1

22.01.201818.04.2018

Divadlo Kalich

Divadlo Kalich, Praha 1

22.01.201803.06.2018

Skupina bývalých spolužáků mezi čtyřiceti až padesáti lety, která se setká při kolaudaci rodinného domu, svým chováním popírá zejména jeden obecně rozšířený omyl - že lidé s věkem moudří.

PŘEDSTAVENÍ DNE 13.11., 28.11, 1.12., 2.12., 3.12., 4.12., 9.12. a 12.12.2013 BYLA ZRUŠENA. VSTUPNÉ VÁM BUDE VRÁCENO V MÍSTĚ ZAKOUPENÍ. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Skupina bývalých spolužáků mezi čtyřiceti až padesáti lety, která se setká při kolaudaci rodinného domu, svým chováním popírá zejména jeden obecně rozšířený omyl - že lidé s věkem moudří. Parta kamarádů, kteří pravděpodobně nebyli ani na střední škole vzory chytrosti, dovedla díky odžitým letem svou blbost téměř za hranice lidských možností.

Svou poetikou připomínají dialogy postav a události příběhu nejvíc asi trilogii filmů o rodině Homolkových, pokračuje v nekompromisní pojmenovávání a zachycení pro budoucí generace, jaký unikát skutečně je ten obyčejný český člověk, a co za důležité problémy se většinu času řeší v běžných českých domácnostech.

První polovina hry se odehrává na pozadí kolaudačního večírku. Odtud je odvozen i samotný název hry. Situace večírku, jako společenského setkání postav hry, je oblíbená u autorů i světově prosnulých, od Shakespeara až po Harolda Pintera. Také Kurt Krutys ( což je autorské Suchánkovo alter ego) z této situace dokáže vytáhnout divácky velmi vděčné a naprosto absurdní momenty.

Druhá polovina, která vznikala za dramaturgické spolupráce s budoucím režisérem této hry - Ondřejem Sokolem, a která se celá odehrává za jízdy autobusem na pohřeb jednoho ze spolužáků, dala hře nový směr a díky scénografickému řešení, kdy před diváky je na scéně reálný autobus, rozříznutý podélně vejpůl, slibuje i nezvyklý a velmi zajímavý vizuální zážitek pro budoucí návštěvníky inscenace.

V hlavních rolích:

Michal Suchánek, Klára Trojanová, David Matásek, Miroslava Pleštilová, Richard Genzer, Igor Chmela, Martin Finger, Marek Taclík, Jakub Kohák, Nela Boudová, Ivana Wojtylová, Ondřej Sokol, Roman Štabrňák, Viktor Limr, Michal Dlouhý a další…

Facebook