V jámě lvové

V jámě lvové
Felix Mitterer - Slovácké divadlo Uherské Hradiště
Délka představení: 160 minut.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Nadaný židovský herec Arthur Kirsch je poté, co Nacionálněsocialistická německá dělnická strana přebrala vedení divadla, potupně propuštěn z angažmá. Aby se pomstil ponižujícímu "rozsudku", vytvoří si identitu dokonalého árijce, díky které je opětovně přijat na svou domovskou scénu. V jámě lvové - totiž mezi lidmi, kteří ho léta důvěrně znají, podstupuje šílenou hru o život. Je totiž nejenom člověkem, který bojuje o své lidství, ale také hercem s bytostnou potřebou divadla. Jak dlouho však může v nedůstojné identitě přežívat, nakolik si může být jistý postojem svých nepřátel a naopak ctí a odvahou svých kolegů? Hra Felixe Mitterera zkoumá postavení člověka hozeného do situace mezi životem a smrtí, do stavu, ve kterém je podřízen zejména rozhodnutím "lidí z okolí". Přestože vychází z autentického příběhu herce Leo Reuße, kterého rasové zákazy, osobní hrdost a touha po divadle dohnaly až k riskantnímu rozhodnutí hrát si na někoho jiného, její síla spočívá v tom, že bohužel nekončí jednou historickou epochou, ale nachází pokračování až dodnes. Po uvedení hry Účtování v domě božím v roce 2001 vstoupil kontroverzní rakouský dramatik Felix Mitterer na jeviště SD již podruhé, tentokrát v režii Igora Stránského.

Hrají: Martin Vrtáček, Pavlína Vašková, Vladimír Doskočil, Tomáš Šulaj, Petr Čagánek, Jan Horák, Yvetta Austová, Pavel Majkus, David Vaculík, Kamil Pulec, David Vacke, Roman Lacina, Zuzana Zvěřinová ad.

Facebook