Lékař své cti

Lékař své cti

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Kutloch aneb I muži mají své dny

Studio DVA divadlo, Praha 1

21.01.201822.05.2018

Krysáci a ztracený Ludvík

Divadlo Image, Praha 1

21.01.2018

Klubová cena: 130 Kč Jak získat klubovou cenu?

Calderón - U nás dosud neuvedená Calderónova hra Lékař své cti patří mezi vrcholná dramatická díla španělského baroka.

Datum premiéry: 4.4.2009

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

O doňu Mencíu, ženu dona Gutierra, se uchází infant don Enrique. Pouhé podezření dovede manžela k rozpoutání krvavého dramatu. Podobných her, nazývaných dramata cti, nalezneme u Calderóna ještě několik. Projevuje v nich zděšení nad soudobým stavem společnosti, v níž se špatně chápaný smysl pro čest proměňuje v krvavě krutou žárlivost, v lásku – plnou nenávisti. Odsuzuje zločin z vášně a z pokrytectví, jeho kritika míří přímo na nejožehavější problém doby: na falešnou ideologii cti, jíž stačí pouhé podezření z nevěry k ospravedlnění chladnokrevné vraždy. Pro Divadlo v Dlouhé hru v novém překladu Vladimíra Mikeše připravili režisérka Hana Burešová a dramaturg Štěpán Otčenášek, kteří již v české premiéře uvedli dvě jiná Calderónova dramata (Zázračného mága v pražském Národním divadle a Znamení kříže v brněnském Městském divadle). Autorem hudby je Vladimír Franz, na výtvarné podobě inscenace se podíleli scénograf Martin Černý a kostýmní výtvarnice Hana Fischerová. V hlavních rolích diváci uvidí Miroslava Táborského a Helenu Dvořákovou.

Režie: Hana Burešová

Hrají:
Miroslav Táborský - Don Gutierre,  Helena Dvořáková - Doňa Mencía de Acuňa,  Miroslav Hanuš - Král Don Pedro,  Klára Sedláčková-Oltová - Doňa Leonora,  Miloslav König - Infant Don Enrique,  Tomáš Turek - Don Arias,  Michaela Doležalová - Jacinta, otrokyně,  Martin Matejka - Coquín, sluha,  Jiří Wohanka - Ludovico, ranhojič

Facebook