Petr Pan

Petr Pan

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Činohra. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Hvězdné manýry

Divadlo Palace, Praha

19.01.201822.04.2018

Každý rok ve stejnou dobu

Divadlo Bez zábradlí, Praha 1

19.01.201809.02.2018

Balet - Petr Pan - Taneční příběh o chlapci, který nechtěl vyrůst - Bohemia Balet
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Bohemia Balet – soubor Taneční konzervatoře hl. m. Prahy připravil pro naše „malé“ diváky světovou premiéru, taneční fantazii na motivy světoznámého příběhu Peter Pan, skotského novináře, dramatika a spisovatele Jamese Mathew Barrieho.

Petr Pan - magická pohádka o divokém chlapci, který nechtěl vyrůst, malé holčičce Vandě, která se bojí usnout a jejich společné dobrodružné cestě do Říše snů, do Země Nezemě, o bojích s piráty i s lidojedným krokodýlem.

Vůbec poprvé se postava Petr Pana objevila v roce 1902 v knize pro dospělé Malý bílý pták. Klasickou podobu obdrželo dílo v roce 1904, kdy vznikla původní divadelní hra, která se v několika příbězích později dočkala i své klasické literární podoby, kde se objevila i další známá postava, dívka Wendy. Kromě muzikálové verze bylo toto dílo také několikrát zfilmováno. Pojednává o něm také americký film Hledání Země Nezemě z roku 2004, který byl natočen podle autorovy životopisné divadelní hry Muž, který byl Petrem Panem. Nové pojetí tohoto námětu obsahuje i britský snímek Neobvyklé dobrodružství z roku 1994. O velmi netradiční verzi se pokusili také tvůrci filmu Hook z roku 1991, kdy se Petr Pan vrací do Země Nezemě už v době své zralé dospělosti, aby vysvobodil své dvě děti, které sem byly násilně uneseny zlým kapitánem pirátů Hookem.

Bohemia Balet – soubor Taneční konzervatoře hl. m. Prahy připravil pro české publikum taneční verzi této pohádky v nové choreografii Francouzsky Bérangère Andreo.

„Já jsem utekl hned po narození. Slyšel jsem, jak se naši radili, čím mám být, až vyrostu. A já přece nechci nikdy vyrůst! Nechci být dospělým, chci být pořád malý kluk! Hned po tom, co jsem přišel na svět, utekl jsem do zahrady a žil jsem dlouho mezi skřítky, kteří mě zasvětili do tajů svého umění, takže jsem se naučil mnoha moudrým věcem…“ (Petr Pan)

Choreografie:Bérangère Andreo

Hudba: James Newton Howard

Scéna: Bérangère Andreo

Kostýmy: Renata Nováková, Gita Marcolová

Obrazy: Miloš Koutecký

 

 

Facebook