Tanecbook - Pop Balet

Tanecbook - Pop Balet

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Balet / Tanec. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Den Flamenka / Día del Flamenco

AKCE 1+1 ZDARMA

Praha, Praha

23.11.201726.11.2017

The best of Swan Lake

Divadlo Hybernia, Praha

24.11.201704.12.2018

Tanecbook – taneční představení o virtuální ne-realitě. Choreografie: Majka Piskořová Veselá. Účinkují: soubor Pop Balet.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Tanecbook – taneční představení o virtuální ne-realitě

Choreografie: Majka Piskořová Veselá. Účinkují: soubor Pop Balet.

Žánr: 

Taneční představení

Délka představení: 

90 minut 

(představení s přestávkou)

Anotace:

"Kdybys někdy potřeboval info o komkoli na Harvardu, stačí se zeptat, mám přes 4000 e-mailů, fotek, adres. Lidi to na sebe prostě prozradili, nevím proč, 'věří mi‘, pičusové.“ Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku

Taneční představení o virtuální realitě, nereálných vztazích a problémech současné internetové společnosti. Desítky přátel na síti a tíživá samota čtyř stěn osvětlených modrou září blikajícího monitoru počítače. Virtuální realita, ve které se lidé dobrovolně nechají chytit do nekonečné sítě sítí. Věří, že svět, od kterého je dělí pouze jedno správně zadané heslo, je místem jejich vítězství. Vítězím nad sebou samým – odhazuji svůj stud, překračuji své fobie, jsem nezranitelný, jsem silný – stačí jedno bezvýznamné kliknutí, potvrzeno, souhlasím a mé nové „já“ je na světě. Den za dnem dobrovolně hrajeme ruskou ruletu a čekáme na chvíli, kdy naším virtuálním mozkem proletí žhavá kulka napěchovaná fotkami z dovolených, zdí plnou vzkazů a nekonečným sdílením všeho, co má zůstat skryto. Přijde chvíle, v níž naše virtuální „já“ vystřelí a náš skutečný život zůstane ležet v kaluži krve. 

Němé obecenstvo přihlíží a zvednuté palce se pomalu otáčí směrem dolů. „Ave, Facebook, morituri te salutant.“ Nezbývá než se znovu postavit, nadechnout a vzkřísit své reálné „já“. Uvědomit si, kdo jsem, kam patřím, v co věřím. Milovat a být milován. Toužit po nekonečnosti, nesmrtelnosti, smyslu života, po životním poslání, po naplnění, po lásce. Představení Tanecbook mělo v listopadu 2012 premiéru na Nové scéně Národního divadla a od té doby se střídavě objevuje na prknech Divadla Komedie a Nové scény Národního divadla. S představením hostuje také ve známých krajských divadlech. 

Soubor Pop Balet je špičkový taneční soubor působící na české taneční scéně. Mezi členy souboru Pop Balet patří nejlepší tanečníci z taneční školy InDance, jedné z největších tanečních škol v ČR. Soubor Pop Balet se podílí na řadě komerčních i nekomerčních projektů, spolupracuje také s předními českými umělci jako je Karel Gott nebo Olga Lounová. V roce 2012 získal titul Taneční skupina roku v kategorii Dance art. 

Fotky a videa

Facebook