Open for everything

Open for everything

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Balet / Tanec. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Den Flamenka / Día del Flamenco

Praha, Praha

23.11.201726.11.2017

Cesta krajinou předsudků a klišé o romské jinakosti. Po dvou letech se na Novou scénu vrací světoznámá argentinská choreografka Constanza Macras, tentokrát spolu se sedmnácti romskými hudebníky, tanečníky a herci napříč věkovými kategoriemi z celé střední Evropy, a také s profesionálními tanečníky z Nizozemí, Kanady, Izraele, Jižní Korey a Německa.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

OPEN FOR EVERYTHING

Cesta krajinou předsudků a klišé o romské jinakosti. Po dvou letech se na Novou scénu vrací světoznámá argentinská choreografka Constanza Macras, tentokrát spolu se sedmnácti romskými hudebníky, tanečníky a herci napříč věkovými kategoriemi z celé střední Evropy, a také s profesionálními tanečníky z Nizozemí, Kanady, Izraele, Jižní Korey a Německa.

V novém projektu Open for Everything se choreografka Constanza Macras věnuje životní situaci Romů ve střední Evropě, jejich hledání domova a definici jejich kulturní identity. Zabývá se „jinakostí“ Romů, jejichž historie se zakládá kompletně na vzpomínkách. Open for Everything je mozaikou obsahující ústní lidovou slovesnost, legendy, obyčeje a tradice. Nová scéna uvádí tento projekt v těsné návaznosti na květnovou světovou premiéru na festivalu Wiener Festwochen.

V Evropě žije zhruba dvanáct milionů Romů různé národnosti, jsou největší etnickou menšinou na kontinentu, jejich historie je spojena s pronásledováním a mnoha ústrky, ale také s fascinací. Obraz, který o nich panuje mezi veřejností, se stále ještě pohybuje mezi romantizací a diskriminací. Aby tento pohled na realitu rozšířil, podnítil Goethe-Institut setkání mezinárodně uznávané choreografky Constanzy Macras s mladými romskými umělci z České republiky, Maďarska a Slovenska. Projekt Open for Everything spojuje zpěváky, hudebníky, tanečníky a herce – profesionály i amatéry – s tanečníky ze souboru Dorkypark, kteří pocházejí z Izraele, Německa, Nizozemí, Kanady a Jižní Korey. V centru jejich spolupráce stojí dnešní životní situace Romů, jejich kulturní identita i napětí mezi majoritní společností a menšinou.

Více o Constanze Macras a o inscenaci Open for Everything také na blogu.

Režie a choreografie: Constanza Macras, dramaturgie: Carmen Menhert, scéna: Tal Shacham, kostýmy: Gilvan Coêlho de Oliveira, foto a video: Manuel Osterholt, Constanza Macras, světla: Sergio de Carvalho Pessanha, zvuk: Mattef Kuhlmey, Stephan Wöhrmann; účinkují: Emil Bordás (HU), Hilde Elbers (NL), Anouk Froidevaux (CA), Fatima Hegedüs (HU), Ádám Horváth (HU), László Horváth (HU), Hyoung-Min Kim (ROK), Denis Kuhnert (D), Viktória Lakatos (HU), Zoltán Lakatos (HU), Iveta Millerová (CZ), Elik Niv (ISR), János Norbert Orsós (HU), Monika Peterová (CZ), Rebeka Rédai (HU), Marketa Richterová (CZ), Ivan Rostás (HU), Magdola Rostás (HU), Viktor Rostás (HU) Hudebníci: Milan Demeter (CZ), Milan Kroka (CZ), Jan Surmaj (CZ), Petr Surmaj (CZ), Marek Balog (SK).

Open for Everything je společný projekt CONSTANZA MACRAS | DorkyPark a Goethe-Institutu. Koproducenti: Nová scéna Národního divadla, Wiener Festwochen, Trafó House of Contemporary Arts Budapest, International Theatre Festival Divadelná Nitra, Hebbel am Ufer Berlin, Kampnagel Hamburg, HELLERAU - European Center for the Arts, Dansens Hus Stockholm a Zürcher Theater Spektakel. Finančně podpořili: Kulturní fond hl. m. Berlín, Primátor hl. m. Berlín – senátní kancelář pro kulturní záležitosti, Open Society Foundations – s přispěním The Arts and Culture Program of Budapest a Česko-německý fond budoucnosti.

Open for Everything. Produkce CONSTANZA MACRAS | DorkyPark a GOETHE-INSTITU, koprodukce Nová scéna ND za finanční podpory Česko - německého fondu budoucnosti a Ministerstva zahraničních věcí Spolkové republiky Německo.

Další koproducenti projektu: Wiener Festwochen, Trafó House of Contemporary Arts Budapest, International Theatre Festival Divadelná Nitra, Hebbel am Ufer Berlin, Kampnagel Hamburg, HELLERAU - Europäisches Zentrum der Künste Dresden, Dansens Hus Stockholm a Zürcher Theater Spektakel.

Za finanční podpory Hauptstadtkulturfonds a Regierenden Bürgermeiser Berlin – Senatskanzlei – Kulturelle Angelegenheiten, Open Society Foundations, a ve spolupráci s of The Arts and Culture Program of Budapest.

Facebook