Králové slunce

Králové slunce

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Balet / Tanec. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Den Flamenka / Día del Flamenco

AKCE 1+1 ZDARMA

Praha, Praha

23.11.201726.11.2017

The best of Swan Lake

Divadlo Hybernia, Praha

24.11.201704.12.2018

Všem fanouškům klasického baletu, ale i těm, kteří se zajímají o nové formy tance, se 4. srpna 2011 otevře možnost vychutnat si světovou taneční událost – mezinárodní baletní gala KRÁLOVÉ SLUNCE na prknech Národního divadla v Praze.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Prahu navštíví KRÁLOVÉ SLUNCE
Všem fanouškům klasického baletu, ale i těm, kteří se zajímají o nové formy tance, se 4. srpna 2011 otevře možnost vychutnat si světovou taneční událost – mezinárodní baletní gala KRÁLOVÉ SLUNCE na prknech Národního divadla v Praze.

U příležitosti oslav svého patnáctého výročí tento jedinečný zážitek umožní palivová společnost TVEL, součást skupiny Rosatom z Moskvy.
Jedinečnost představení spočívá v jeho neobyčejném a autentickém obsahu. Pouze na jeden večer si publikum vychutná skvělý kaleidoskop choreografií ztvárněný předními sólisty z nejlepších světových divadel, jako je Velké divadlo v Moskvě, Divadlo Michajlovského a Stanislavského nebo Baletního divadlo Borise Eifmana. Představení navíc doplňují tanečníci ze Státního baletu v Berlíně, Stuttgartského baletu, Compania Nacional de Danza a taneční skupina „La Mov” ze Španělska, Nizozemského tanečního divadla a Pařížské opery.
Světová taneční esa budou k publiku hovořit kouzelnou řečí, která nepotřebuje překlad, ale stačí pouze vnímat a přijímat emoce a energii. Uměleckým ředitelem tohoto projektu je známý ruský choreograf Nikita Dmitrijevskij, žák slavného českého tvůrce Jiřího Kilyána.
Hlavním námětem a inspirací tohoto jedinečného představení je barvitý život krále Ludvíka XIV. – jeho taneční vášeň. Když bylo Ludvíkovi 12 let, již tančil v takzvaném „Ballet Théâtre Palais Royal“ – známém barokním karnevalovém opusu. Tento tanec otevřel magicý svět, kde král mohl být šaškem a tajtrlík se mohl na několik hodin honosit královským titulem. Představení KRÁLOVÉ SLUNCE divákům poodkryje roušku, kde se světoví tanečníci promění v šašky i krále a přitom zazáří ve svých tanečních výkonech. Galavečer byl úspěšně uveden v Moskvě i Sofii a získal si přízeň i všeobecné uznání, jako jedna z nejdůležitějších společenských událostí roku. Tradicí představení se stalo také uvádění premiérových děl. Letošní rok nebude výjimkou. Nikita Dmitrijevskij divákům představí v premiéře balet s názvem Tabula Rasa a další díla.
„K hostování v Praze přistupuji s velkou zodpovědností a zvláštní citlivostí, jako k rodišti Jiřího Kyliána, jako ke scéně, kde se zrodila legenda. Je pro mě ctí, že vystupujeme právě na prknech Národního divadla. Jiří Kylián je pro mne člověk, který mi pomohl najít osobní svobodu,” říká Nikita Dmitrievskij.

Hlavním partnerem představení je společnost TVEL, součást skupiny Rosatom: „Již tradičně podporujeme významné společenské a kulturní události v Rusku a v zemích našich obchodních partnerů. Letos této příležitosti využíváme s ještě větším nadšením vzhledem k našemu patnáctému výročí“, poznamenal výkonný ředitel společnosti TVEL Ivan Dybov.
„Tento kulturní počin velmi dobře charakterizuje ducha naší společnosti: klasika a tradice se prolínají s neustálým vývojem – jako nejnovější úspěchy moderního baletu. My jsme společnost působící v sedmnácti zemích světa, a tanečníky tohoto představení jsou nejen absolventi nejlepších ruských baletních škol, ale i další špičkoví tanečníci z celého světa. Jsem si jist, že toto představení upoutá velkou pozornost a stane se jednou z nejzajímavějších kulturních událostí této země,” dodává Ivan Dybov výkonný ředitel společnosti TVEL.

NIKITA DMITRIEVSKIJ
Choreograf, pedagog, producent a umělecký ředitel

Narodil se v Moskvě do rodiny baleríny moskevského Velkého divadla a režiséra. V roce 1989 nastoupil na Moskevskou státní akademii choreografie. V roce 1993 začal praktikovat akrobacii, break-dance, step, hip-hop a jógu, je mistrem několika tanečních stylů. V roce 1995 nastoupil na Školu současného tance pod odborným dohledem Nikolaje Ogryzkova, kde dodnes působí jako pedagog. V letech 1997–2002 byl umělcem Velkého divadla v Moskvě. V roce 2000 se Nikita Dmitrievskij stal jediným ruským tanečníkem, který vyhrál konkurz a začal pracovat v Nederlands Dance Theater (NDT), pod vedením Jiřího Kyliána. Během působení v NDT účinkoval v tanečních představeních a spolupracoval s různými tanečními týmy z Nizozemí.
Jako choreograf ztvárnil patnáct baletů, spolupracoval na více než padesáti tanečních představeních a působil jako producent a umělecký ředitel deseti tanečních projektů v Rusku, Nizozemí, Izraeli, Bulharsku, Španělsku, Finsku, atd.
Mezi choreografiemi Nikity Dmitrijevského jsou představení, která vytvořil pro Mariinské divadlo, Velké divadlo v Moskvě, Baletní divadlo B. Eifmana, Moskevský balet, Divadlo v San Carlu, Novou Operu, Divadlo v Salernu atd. Nikita opakovaně působil jako režisér a zvukový producent v divadlech a filmech a zasedal jako porotce na známých tanečních festivalech a soutěžích.


„Když jsem byl malý, představoval jsem jsi, jakým by mělo být moře, pochopil jsem ho však teprve, když jsem ho viděl. Když jsem uviděl Jiřího Kyliána, pochopil jsem pohyb, jeho svobodu, Kylián se pro mne stal mořem,” říká Nikita Dmitrievskij.

Facebook