35. výročí Pražského komorního baletu

35. výročí Pražského komorního baletu

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Balet / Tanec. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Den Flamenka / Día del Flamenco

Praha, Praha

23.11.201726.11.2017

Slavnostní představení k 35. výročí Pražského komorního baletu tvoří tři choreografie, které propojují videoretrospektivy z historie PKB.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Slavnostní představení k 35. výročí Pražského komorního baletu tvoří tři choreografie, které propojují videoretrospektivy z historie PKB. Premiérovou choreografii Jacka Przybyłowicze Pár krátkých sekvencí doplní Doteky snáře od Jana Kodeta a Mátový čaj od Lucie Holánkové.

PÁR KRÁTKÝCH SEKVENCÍ  (A Few Brief Sequences) – PREMIÉRA
Choreografie, kostýmy, scéna: Jacek Przybyłowicz, hudba: Marain Marais, video projekce: Katarzyna Kozyra.
Nejdůležitějším elementem celé chorografie je vyjádření lidských pocitů, citů a mezilidských vztahů, přičemž choreograf dává divákovi možnost vlastní interpretace. Choreografie není založena na fabulární předloze.

DOTEKY SNÁŘE
Choreografie: Jan Kodet, hudba: Bohuslav Martinů, scéna a kostýmy: Jan Kodet a Pavel Jevula, světelný design: Jan Kodet a Jakub Sloup.
Touha – sny – vášeň – vzpomínky. Abstraktní miniatury inspirované tvorbou a osobním životem Bohuslava Martinů. Jan Kodet nachází volnou inspirací v kombinaci dvou důležitých příběhů týkajících se tohoto českého hudebního genia. Prvním je zcela reálný historicky podložený, ale ne zcela naplněný vztah Bohuslava Martinů a jeho blízké přítelkyně Roe Barstow, se kterou se sblížil v období pomalé rekonvalescence po úrazu. Druhým je pak kontrastně snový vztah, ze světa iracionálních představ, dvou hlavních hrdinů opery Bohuslava Martinů Julietta aneb Snář: Julietty a Michela. Paralelou těchto se prolínajících linií je vždy unikající, nedosažitelná touha po někom, koho nemůžeme mít a kdo se ale v umělcově představě stává paradoxně magickou inspirací.

MÁTOVÝ ČAJ
Choreografie, scéna, kostýmy: Lucie Holánková, hudba: 4TET, Amon Tobin, Buty, Hana Hegerová, světelný design: Jakub Sloup a Petr Částka, hudební mix: Petr Janeček
Je tolik myšlenek, co se proženou hlavou, než se uvaří voda na čaj...

Facebook