Affordance

Affordance

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Balet / Tanec. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Den Flamenka / Día del Flamenco

Praha, Praha

23.11.201726.11.2017

420PEOPLE
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

AFFORDANCE

Pro zvláštní příležitost, jakou je první představení 420PEOPLE na Nové scéně Národního divadla, byl připraven speciální program. Kromě vynikajících českých i zahraniční interpretů se v premiérové choreografii Affordance představí také Michael Schumacher, špičkový americký tanečník a pedagog, mistr improvizace. Součástí večera budou i nejúspěšnější choreografie souboru: Small hour (Václav Kuneš nominován na Cenu Thálie za loňský rok) a B/olero v choreografii Ohada Naharina.

Ohad Naharin: B/olero.Hudba: Bolero Maurice Ravela v podání japonského skladatele a průkopníka hry na syntetizátor Isao Tomity, kostýmy: Alla Eizenberg, světla: Ohad Naharin; tančí: Nataša Novotná, Rei Watanabe.
„Viděl jsem syntetizátor na přebalu desky, která ležela hned za deskou Bacha. Poprvé jsem si uvědomil, že syntetizátor není jen nástroj využívající existujících zvuků, ale nový nástroj či prostředek s nekonečnou možností tvoření zvuků nových.“ (Isao Tomita, 1977)

Václav Kuneš: Small Hour. Hudba: Robert a Ronald Lippok, Matthew Barley (na motivy H. Purcella), světla: Loes Schakenbos; tančí: Nataša Novotná, Václav Kuneš.
Za interpretaci choreografie Small Hour získala Nataša Novotná ocenění kritiků magazínu Dance Europe, za taneční výkon v téže roli i prestižní Cenu Thálie 2008. Za mimořádný mužský jevištní výkon ve A Small hour ago (jehož je Small Hour součástí) je nominován na Cenu Thálie 2009 také Václav Kuneš.

Václav Kuneš: AFFORDANCE. Světová premiéra.Hudba: Maurice Ravel, Henry Purcell, Lajkó Félix, Katsui Yuji, Louis Armstrong, Ella Fitzgerald & Duke Ellington a další; tančí: Zuzana Herenyiová, Václav Kuneš, Francesco Nappa, Kristýna Němečková, Nataša Novotná, Milan Odstrčil, Miguel Oliveira, Tom Rychetský, Michael Schumacher, Rei Watanabe.
Teorii afordancí (affordances) představil v roce 1977 psycholog J. J. Gibson. Vychází z toho, že v objektech je implicitně skryto, co lze s objektem provádět. Jinými slovy: věci na nás „křičí“, co s nimi máme udělat. Klika volá „stiskni mě“, schod „stoupni na mě“, pivo „vypij mě“. A různí pozorovatelé mají různé interpretace afordancí...

Po představení bude následovat diskuse s diváky.

420PEOPLEtvoří Václav Kuneš a Nataša Novotná. Řadu let působili v Nederlands Dans Theater, spolupracovali se špičkami světové choreografie. Nyní se snaží přispět k rozvoji českého tanečního žánru, zúročit zahraniční zkušenosti doma. 420PEOPLE chtějí odkrýt českému publiku pojem současný tanec, ukázat jeho vrstevnatost, barevnost a široký záběr v té nejvyšší možné kvalitě a profesionalitě. Repertoár je založen na intenzivní spolupráci českých a zahraničních umělců všech žánrů i koprodukujících institucí.

Facebook