Rodin - Eifman ballet of St.Petersburg

Rodin - Eifman ballet of St.Petersburg

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Balet / Tanec. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

The best of Swan Lake

Divadlo Hybernia, Praha

19.01.201804.12.2018

Louskáček (Nutcracker) - balet

Divadlo Hybernia, Praha

21.01.201802.04.2018

Námětem Eifmanova nového baletu Rodin je životní osud a umělecká tvorba velikých sochařů - Augusta Rodina a jeho milované žákyně, důvěrné přítelkyně a múzy Camille Claudel.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Námětem Eifmanova nového baletu Rodin je životní osud a umělecká tvorba velikých sochařů - Augusta Rodina a jeho milované žákyně, důvěrné přítelkyně a múzy Camille Claudel.

Jejich vztah je příběhem vášně i tragédie. Patnáct let tvořili Auguste Rodin a Camille Claudel neoddělitelný citový i tvůrčí celek. Rozkol, k němuž mezi umělci došlo, osudově poznamenal Camillino duševní zdraví a stal se začátkem tragického konce jejího života. Eifman dokázal prostřednictvím unikátního jazyka moderního psychologického baletu předvést nové pojetí světa lidských vášní, fenoménu, který ve svých dílech mistrovsky zpracovali Rodin a Claudel. Výsledkem je úchvatné taneční představení o neuchopitelném mystériu tvůrčího procesu.

Boris Eifman, rodák ze Sibiře, absolvoval baletní oddělení Leningradské konzervatoře. Roku 1977 založil vlastní soubor, který dnes znají miliony diváků pod názvem Sanktpetěrburské státní akademické divadlo baletu Borise Eifmana. Koncepce Nového baletu byla poměrně odvážná: vznikl jako autorské, režisérské divadlo a experimentální laboratoř jediného choreografa.

Soubor si díky mimořádně plastickým postupům podmaňuje západní publikum. Jedna z předních amerických tanečních kritiček, Anna Kisselgoff, označuje Borise Eifmana za předního žijícího baletního mistra: „Baletní svět, pátrající po hlavním choreografovi, jej může přestat hledat. Již byl nalezen – je jím Boris Eifman.“

Eifmanův baletní soubor si získal srdce milovníků tanečního umění v severní i jižní Americe, Evropě, Asii i Austrálii díky takovým představením jako Čajkovskij, Já – Don Quijot, Rudá Giselle, Ruský Hamlet, Anna Kareninová, Racek, Oněgin, Rodin, Odvrácená strana hříchu či Requiem. Repertoár divadla tvoří více než 40 inscenací.Eifmanova neutuchající snaha o vtažení diváků do nevyčerpatelného světa lidských vášní, vytvoření živých duchovních spojnic s publikem či ohromení diváků výrazností a dynamikou plastického jazyka – to vše předznamenalo úspěch, jenž v průběhu několika desetiletí sklízí představení tohoto souboru na předních světových scénách.

Boris Eifman je národním umělcem RF, laureátem Státního vyznamenání RF, nositelem prestižních cen Zlatá maska a Zlatý sofit a rytířem Řádu umění a literatury Francouzské republiky.

Boris Eifman je bezesporu nejzajímavější moderní ruský choreograf. Je mu vlastní jak osobní magnetismus, tak neustálá touha po hledání nového.

Le Figaro

Boris Eifman je fenomén. Je to choreograf, kterého cyničtí a nesmiřitelní kritici  s oblibou nenávidí, zatímco publikum ho zahrnuje obdivem.

Paula Citron, The Globe and Mail

Ze všech baletních choreografů, kteří inscenují výpravné balety na nejvýznamnějších světových scénách, je ruský romantik Boris Eifman jako jediný v přímém kontaktu s 21. stoletím… Eifman překonává ducha doby.

Lewis Segal, Los Angeles Times

Fotky a videa

Facebook