RootlessRoot Company (SK/GR) - UNA (Unknown Negative Activity)

RootlessRoot Company (SK/GR) - UNA (Unknown Negative Activity)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Balet / Tanec. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

The best of Swan Lake

Divadlo Hybernia, Praha

26.01.201804.12.2018

Louskáček (Nutcracker) - balet

Divadlo Hybernia, Praha

28.01.201802.04.2018

TANEC PRAHA 2009
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Shouting opera in movement - "Křičící opera v pohybu" kombinuje zpěv, řeč, tanec a živou hudbu v představení inspirovaném Theodeorem Kaczynskim alias "Unabomberem", který se snažil bojovat proti tomu, co vnímal jako "zlo technologické společnosti".

Hlavní inspirací a východiskem pro vznik inscenace UNA byl Theodore Kaczynski, alias "Unabomber" - terorista, který se snažil bojovat proti tomu, co vnímal jako "zlo technologické společnosti". Podle jeho manifestu s názvem Průmyslová společnost a její budoucnost se lidstvo musí navrátit k jednoduššímu způsobu života, aby mohlo žít lepší a kvalitnější život.

"Křičící opera v pohybu" je hybrid, který kombinuje různé prvky interpretačního umění do podoby jakéhosi dysfunkčnějšího jazyka, který se liší od běžně používaného. Zpěv, řeč, tanec a živá hudba jsou přetlumočené do psychologického gesta, zdánlivě chaoticky zkomponovaného do zveličeného jazyka, schopného vyjádřit složitý svět osamělých lidí ve stále komplikovanější současnosti.

Základem libreta jsou texty z manifestu Theodora Kaczynského, novinové články týkající se jeho činnosti a záznamy z jeho soudního procesu, ale také texty z knih zabývajících se násilím a lidským chováním. Tento veškerý materiál je precizně zakomponovaný do libreta, přičemž hudba zasahuje do dění na jevišti a tvoří ji tzv. „musique concrete". Tóny elektrické kytary mají někdy drsný charakter, společně s křehkou lyrikou písní však vytvářejí silný psychologický kontrast.

Choreografie a koncept / Choreography and conception: Jozef Fruček/Linda Kapetanea
Účinkují / Performing: Martha Frintzila, Jozef Fruček, Linda Kapetanea, Vasilis Mantzoukis, Edgen Lame, Marianna Tzouda
Hudba / Music: Vasilis Mantzoukis
Text: Jozef Fruček
Scéna / Set: RootlessRoot a Dimitris Nasiakos
Světelný design / Light design: Dimitris Nasiakos

Po různorodých profesionálních zkušenostech a společném působení v belgickém souboru Ultima Vez založili slovenský tanečník Jozef Fruček (1975) a řecká tanečnice Linda Kapetanea (1973) v Řecku, kde spolu žijí, soubor RootlessRoot Company. Pracují na vlastních projektech, ale vytvářejí choreografie také pro jiné soubory v Evropě a působí jako pedagogové doma i v zahraničí. V červnu roku 2007 uvedli na scéně pražského Divadla Archa světovou premiéru své společné choreografie Sudden Showers of Silence. V Čechách dále spolupracovali se souborem DOT 504, pro který vytvořili zatím dvě choreografie - Holdin' Fast, dílo, které zaznamenalo velký úspěch na festivalu Fringe v Edinburghu v roce 2008 a zatím poslední choreografii 100 Wounded Tears, která měla svou premiéru 22. února 2009 v divadle Ponec.

Ve spolupráci s festivalem TANEC PRAHA - www.tanecpraha.cz

 

Facebook