Sen noci svatojánské

Sen noci svatojánské
Felix Mendelssohn-Bartholdy Shakespearova lyrická komedie Sen noci svatojánské vznikla jako příležitostná hra určená k domácímu provozování při svatební slavnosti.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Geniální féerie s mihotavým světem lesních bytostí, do něhož je zasazen jemný sen jedné noci, kouzelná hra mileneckých párů i půvabné vystoupení řemeslníčků, inspirovala Felixe Mendelssohna-Bartholdyho k napsání mimořádně úspěšné předehry. O patnáct let později složil na žádost pruského krále Friedricha Wilhelma IV. hudbu k celé hře. "Rád bych si splnil sen inscenovat Sen noci svatojánské jako jednu z nejbizarnějších, nejgrotesknějších a nejerotičtějších her, které nám nebaletní literatura poskytuje", říká choreograf Libor Vaculík. "Selankovitou komedii posunout třeba až na nebezpečnou hranici grotesky, realitu prolínat s iracionalitou, chvíli smích, chvíli krutost, chvíli pláč. Mám pocit, že na prahu nového milénia není nic jisté... z tyrana se může stát otrok, ze sluhy se vyklube tyran, z lásky nenávist, z mollu dur, z tanga valčík a z baletu rap. Ne vždy, ne všude, ale ve snech a touhách hlavních postav Snu noci svatojánského určitě."

Choreografie: L. Vaculík
Režie: L. Vaculík

Facebook