Městské divadlo Kladno

Městské divadlo Kladno
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Vážení přátelé dramatického umění,

dovolte nám, abychom Vás oslovili jménem kladenského divadla. Městské divadlo v Kladně navazuje na bezmála devadesátiletou historii, kterou profesionální česká kladenská scéna začala psát r. 1915 zásluhou Družstva pro postavení domu lidového divadla v královském horním městě Kladně., založeného r. 1897. 


OPONA DIVADLA Z R. 1929 PODLE NÁVRHU JOSEFA WENIGA

Při stavbě bylo využito vnitřního zařízení tehdy zrušené Heineovy arény z pražských Vinohrad, což se odrazilo na vzhledu i na vnitřním řešení budovy, která se svým „lidovým pojetím“ zcela odlišuje od ostatních divadel postavených v Čechách na počátku 20. stol. Divadlo bylo otevřeno r. 1912 a první tři roky je správa divadla propůjčovala divadelním společnostem, posléze pověřila Josefa Strouhala sestavením stálého patnáctičlenného soubor, který svou činnost zahájil v září r. 1915. Po Praze, Brně a Plzni se stal nejstarším českým regionálním divadlem Družstvo prostřednictvím divadelní správy vedlo divadlo až do r. 1931. Po počátečním úsilí vybudovat v Kladně vedle činohry i soubor operní, které skončilo nezdarem pro nedostatek uměleckých sil působila v Kladně činohra. V roce 1931, i v důsledku světové hospodářské krize, Družstvo od provozování divadla upustilo a budovu divadla pronajímalo soukromým divadelním ředitelům.

 

Repertoár

Anton Pavlovič Čechov

Zabil jsem racka. Kladu ho k vašim nohám. / Komedie o čtyřech dějstvích.

Robert Fulghum - Ernest Zulia

neobyčejné přemýšlení o obyčejných věcech / autorský muzikál na motivy nejslavnějších knih oblíbeného spisovatele Roberta Fulghuma / šest herců, sedm neuvěřitelných příběhů, osm originálních písňových hitů / a nečekaná odhalení jako bonus!

Vasilij Sigarev

a pak, že člověk nemá věřit snům… / zběsilá fraška, která rozhodně nekončí slzami!

Elin Rahnev

Jednou se to povede… jenže my se toho už nedožijeme. / Hořká poetická komedie.

Christian O´Reilly

Moderní komedie mravů na vážné téma… sexu!

Nenad Brixi, Miloš Macourek, Oldřich Lipský

bláznivá situační komedie podle kultovního českého filmu

Petr Kolečko, Tomáš Svoboda

kladenské jeviště jako hokejové kluziště / hrdinský epos se zpěvy

Zoltán Egressy

tak trochu divná vesnička má středisková

Agatha Christie

kdo přežije, vyhraje

Vasilij Sigarev

komedie o škodlivosti pravdy

Molière

komedie pro každou dobu, pro dnešní zvlášť

Miro Gavran

komedie, která tě dostane

Kde:

  • ., ., Kladno

Web: http://www.divadlokladno.cz

Facebook