Kytice - Mezigenerační dialog

Kytice - Mezigenerační dialog

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Divadlo. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Divadlo Bez zábradlí

Divadlo Bez zábradlí, Praha 1

25.06.201823.09.2018

Divadlo Metro

Divadlo Metro, Praha 1

25.06.201830.12.2018

V  historické lokalitě Malostranského hřbitova se uskuteční ve dnech 14.-16. září 2014  taneční představení Kytice na hudbu Bohuslava Martinů s texty Sušila a Erbena, které je ztvárněno ojedinělým způsobem.

Z důvodu velmi nepříznivého počasí bylo přeloženo představení ze dne 14.9. od 21 hodin na nový termín 17.9. od 21 hodin.

Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Původní termín: 14/9/2014 ve 21:00 hodin    Nový termín: 17/9/2014 ve 21:00 hodin

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketmaster Česká republika, a.s. neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

V  historické lokalitě Malostranského hřbitova se uskuteční ve dnech 14.-16. září 2014  taneční představení Kytice na hudbu Bohuslava Martinů s texty Sušila a Erbena, které je ztvárněno ojedinělým způsobem. Odehraje se na více místech hřbitova, což souvisí s obsahem skladby, jejím filosofickým vyzněním. Na hřbitově jsou rozmístěny sochy Olbrama Zoubka. Choreografické ztvárnění  podtrhuje  kontrast mezi reálným a symbolickým, mezi zjevným a tajemným, mezi vnějším a vnitřním. Hudba Kytice Bohuslava Martinů na Sušilovy a Erbenovy lidové balady tedy není ztvárněna, jak je obvyklé, v duchu folklorismu, ale s existenciálním rozměrem.

Tvůrci a umělci:

Choreografie a režie:  Eva Blažíčková

Tančí: Dora Sulženko Hoštová, Dagmar Chaloupková, Radim Klásek, Zuzana Sýkorová a sbor tanečníků čtyř generací 

Představení jsou prologem k festivalu Dny Bohuslava Martinů 2014 a budou zařazena do sběrného dokumentu natáčeného Českou televizí o ROKU ČESKÉ HUDBY. Oživení historické lokality Malostranského hřbitova tématicky a stylově vhodnou uměleckou akcí z české tvorby, které je v souladu s koncepcí Sdružení pro záchranu Malostranského hřbitova.

Představení pořádá Společnost pro taneční a múzickou výchovu v koprodukci s Institutem umění – Divadelním ústavem (které se již osvědčilo např. při projektu Špalíček  taktéž od B. Martinů),  spolupořadatelem je Nadace Bohuslava Martinů. Poděkování Správě pražských hřbitovů za poskytnutí pietního místa zdarma a Košířské farnosti jmenovitě panu faráři P.Zdeňku Loheliusovi Klinderovi, Th.D., O.Praem. Projekt mohl vzniknout též za podpory Magistrátu hl.m. Prahy a Úřadu městské části Prahy 5.

Fotky a videa

Facebook