Letiště Mimoň


Mimoň

Aktuální informace o dopravě a místě konani: http://cz.sonispherefestival.net/information/

Doprava

Letiště u Mimoně leží hluboko v lesích v bývalém vojenském prostoru Ralsko. Drsná krása tohoto regionu je ideálním místem pro setkání příznivců ostrých kytarových riffů. Místo konání vybrali pořadatelé záměrně, aby bylo dostupné nejen pro fanoušky z ČR, ale i z okolních zemí (např. Polsko a Německo jsou coby kamenem dohodil). Zde jsou pro orientaci vzdálenosti do okolních velkých měst:

Vzdálenosti:
Praha – 90km
Vienna – 390km
Dresden – 125km
Leipzig – 230km
Berlin – 330km
Budapest – 610km
Bratislava – 410km
Krakow – 475km
Wroclaw – 220Km
Katowice – 400km

GPS Loc: 50°37′4.265″N, 14°44′56.239″E

KYVADLOVÁ DOPRAVA

V tuto chvíli jednáme o svozových autobusech z jednoho z větších měst v okolí. Jako nejpravděpodobnější se jeví Mnichovo Hradiště, které leží na dopravní tepně Praha – Liberec.

AUTEM

Pro orientaci uvádíme cestu z Prahy. Nejlepší je vyrazit po dálnici E65 směr Liberec. Potom se nabízí 2 varianty, jak se dostat až k branám letiště:

  1. Odbočit již v Mladé Boleslavy na silnici č. 38 směr Č. Lípa a poté se v Doksech dát doprava na silnici č. 270 směr Mimoň. V obci Hradčany zhruba ve 2/3 cesty mezi Doksy a Mimoní již uvidíte značení, které vás dovede až do areálu.

  2. Odbočit z E65 Praha – Liberec až v Mnichově Hradišti a dát se po silnici č. 268 směrem na Mimoň. Zhruba 4 km před Mimoní již narazíte na značení, které vás dovede až do areálu.

Tímto prosíme každého řidiče o trpělivost, mohou se tvořit kolony. Uděláme vše pro to, abychom je minimalizovali.

VLAKEM

Nejbližší vlaková stanice je ve městě Mimoň. Pro nejvhodnější vlaková spojení hledejte na www.idos.cz.

AUTOBUSEM

Nejbližší zastávka autobusu je také v Mimoni. Pro nejvhodnější autobusová spojení hledejte na www.idos.cz.

LETADLEM

Nejbližší mezinárodní letiště je v Praha – Ruzyně. Vzdálenost mezi pražským letištěm a festivalovým areálem je cca 110km.

mapa_schema_cz&okoli

mapa_lib_kraj mapa_letiste

Fotky a videa